Як отримати грант на бізнес в Україні

Грант-менеджер, інвестиційний консультант

E-mail
osnach@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціаліст з підбору та залучення грантових коштів, написанню бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Як отримати грант на бізнес в Україні

Час прочитання: 3 хв.

Хоч і грантові програми в Україні є досить популярними на сьогодні, проте не кожен до цього часу знає, яким чином можна отримати грант на розвиток власного бізнесу в державі. В чому і наявна актуальність обраної тематики.

А тому у цій статті ми поговоримо про те, як отримати грант на бізнес в Україні.

Що таке грант?

Під грантом (з англійської grant - пожертвування) слід розуміти - грошове фінансування або надання іншої допомоги, яка передається громадянам чи юридичним особам для проведення наукових досліджень, навчання, розробки чи створення нормативно-правових актів, законопроектів, підготовки кадрів на підприємстві та інших цілей на умовах, що визначає грантонадавач.

Крім цього, таке фінансування надається на безоплатній основі та отримані кошти зазвичай повертати не потрібно при дотриманні всіх умов грантової програми.

Хто видає грант?

В переважній більшості на практиці грантові програми фінансуються за рахунок грошових коштів, що були отримані від різних держав світу, міжнародних установ та організацій, благодійних фондів, приватних осіб тощо.

Однак, фінансування в рамках грантової програми здійснюється лише для цільового використання коштів, що зазначає грантоотримувач в поданому бізнес-плані.

Які існують гранти від держави?

Станом на 2024 рік в Україні існують такі грантові програми від держави, а саме:

 • Грант “Власна справа”;
 • Грант для ветеранів та другого з подружжя;
 • Грант на переробне підприємство;
 • Грант “Свій сад”;
 • Грант “Своя теплиця”;
 • Грант на реалізацію стартапу, у тому числі в сфері ІТ;
 • Грошові кошти на навчання ІТ-спеціальностям.

Що потрібно для отримання гранту?

Для отримання гранту потрібно дотримуватись наступного алгоритму дій, а саме:

 • Подання заявки на грантову програму із обовʼязковим додаванням складеного бізнес-плану чи фінансового обґрунтування бізнес-проекту.;
 • Проведення аналізу поданої заявки, здійснення оцінки бізнес-плану та пройдення співбесіди із потенційним отримувачем грантових коштів;
 • Отримання грантових коштів на створений банківський рахунок у разі прийняття позитивного рішення грантондавачем стосовно фінансування;
 • Подання відповідної звітності грантонадавачу про цільове витрачання виділених коштів переможцю у грантовій програмі та досягнення ним поставлених раніше цілей.

Важливо! Подання заявки на отримання грантових коштів не означає 100% фінансування від грантонадавача. А тому раціональним рішенням у такій ситуації буде одночасне подання кількох заявок на різні грантові програми, з метою підвищення шансів на перемогу у грантах.

Крім цього, потенційний заявник, який бажає отримати фінансування в рамках обраної грантової програми повинен також відповідати умовам гранту (до прикладу, створити нові робочі місця, вести господарську діяльність протягом певного проміжку часу після отримання фінансування, сплачувати податки до держави тощо).

На що можна використовувати гранти?

Зазвичай грантові кошти можна використовувати на розвиток власного підприємства чи його створення фактично з самого початку, купівлю різного обладнання для ведення підприємницької діяльності, нарощування виробничих потужностей підприємства, збільшення асортименту продукції та товарів, вдосконалення різних технологій на підприємстві, наймання додаткових працівників, вкладення коштів в рекламну кампанію та маркетинг та багато чого іншого в залежності від обраної грантової програми.

Які строки отримання та використання грантів?

Здебільшого строки отримання фінансування в рамках грантової програми залежать від строків розгляду заявок грантонадавачами та варіюються від 10 робочих днів до 2-4 місяців.

Строки протягом яких потрібно використати грантові кошти в переважній більшості складають від 6 місяців до 1 року.

Якщо у вас залишились питання щодо того як отримати грант на бізнес, то в такому випадку звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Фахівці компанії спеціалізуються на наданні належної правової підтримки на всіх етапах отримання грантового фінансування, оскільки мають багаторічний та практичний досвід роботи з цими юридичними питаннями. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація