Фото: Як отримати будівельний паспорт забудови земельної ділянки на будинок?

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Як отримати будівельний паспорт забудови земельної ділянки на будинок?

Час прочитання: 2 хв.

Відповідно до чинного українського законодавства, щоб розпочати будівництво об’єктів нерухомості варто підготувати та затвердити дозвільну документацію. Зокрема, для початку будівництва будинків (індивідуальних, садових, дачних) необхідно в обов’язковому порядку отримати будівельний паспорт. В цій статті юристи нашої компанії Приходько та Партнери розкажуть про те, як отримати будівельний паспорт забудови земельної ділянки на будинок.

Розпочнемо з самого визначення. Будівельний паспорт – це документ, в якому визначено комплекс архітектурних та містобудівних вимог до будівництва та розміщення будинків площею до 500 м2, не вище 2-х поверхів. Мова також йде про господарські будівлі, споруди, гаражі, елементи благоустрою, озеленення, інженерного захисту.

Для чого потрібен будівельний паспорт?

Маючи у своєму розпорядженні будівельний паспорт, Ви можете будувати на власній землі практично все, що заманеться. При цьому будь-які проблеми із законом – виключені. Також наявність цього сертифіката дозволяє забудовнику автоматично розпочинати будівництво одночасно з поданням повідомлення до Державної інспекції архітектури та містобудування України.

Окрім житлових будинків, оформлювати будівельний паспорт потрібно для наступних будівель:

 • Сараї.
 • Гаражі.
 • Господарські будівлі.

Також без будівельного паспорта не можна розпочинати благоустрій або озеленення ділянки. Якщо мова йде про будинки площею понад 500 м2, для їх узаконення знадобиться оформлення містобудівних умов та обмежень.

Які особливості має оформлення будівельного паспорта?

Для отримання будівельного паспорта необхідні наступні документи:

 • Заява.
 • Документ, який підтверджує право користування, оренди або володіння земельною ділянкою.
 • Проєкт будівництва (при наявності).
 • Ескіз майбутнього будинку та додаткових будівель.
 • Згода від всіх власників земельної ділянки.

В готовому будівельному паспорті буде наявна наступна інформація:

 1. Схематичний план забудови земельної ділянки.
 2. Правовстановлюючі документи на землю.
 3. Рекомендації для цього об’єкта, відповідно до законодавчих та будівельних норм.

Зверніть увагу: при отриманні будівельного паспорта початок будівництва відбувається без розробки проєктної документації та отримання містобудівних умов і обмежень.

Будівельний паспорт надає місцевий орган будівництва і архітектури. Строки видачі документа – від одного до декількох місяців. Якщо документи для будівельного паспорта будуть заповнені неточно та не повною мірою або вони не будуть відповідати чинному будівельному законодавству та відповідним нормам, Вам можуть відмовити у видачі будівельного паспорта. Саме тому краще скористатися допомогою справжніх професіоналів.

Юристи Приходько та Партнери допоможуть зібрати всі необхідні документи для якісного та максимально оперативного отримання будівельного паспорта.

Для розрахунку ціни  послуг юристів з оформлення будівельного паспорта забудови земельної ділянки на будинок заповніть форму нижче. Чекаємо на консультації!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація