Фото: ЯК ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ В 2019 РОЦІ

ЯК ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ В 2019 РОЦІ

Час прочитання: 2 хв.

Будь-яке будівництво повинно проводитися на призначеній для нього земельній ділянці. При цьому ділянка повинна буди власністю забудовника або знаходитися у нього у користуванні. Наприклад, придбана за договором суперфіція – право користування земельної ділянки для забудови. У будь-якому випадку необхідно, щоб земельна ділянка мала кадастровий номер.

Для отримання довідки про нього необхідно подати в управління земельних ресурсів такі документи:

  • Акт на право власності конкретною земельною ділянкою;
  • Виписка з державного геокадастру про факт привласнення ділянці кадастрового номеру.

Перед початком оформлення дозволу на будівництво, необхідно пересвідчитися у тому, що земельна ділянка має підходяще цільове призначення.

Дозвіл на будівництво будинку на ділянці у 2019 розі передбачає оформлення будівельного паспорту у Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ). Наявність такого паспорту звільнює забудовника від необхідності отримання містобудівних умов та обмежень. Однак, такий документ видадуть лише для будівництва будинку висотою на більше двох поверхів (плюс мансардний поверх), площею не більш 500 кв.м. Для отримання паспорту, необхідно подати такі документи:

  • Заява про видачу будівельного паспорту;
  • Завірена копія документу про право власності на земельну ділянку або про право її використання для будівництва;
  • Попередній ескіз майбутньої будови;
  • Викопіювання з генерального плану земельної ділянки.

У відповідності з українським законодавством, паспорт замовнику повинні видати протягом 10 робочих днів з моменту реєстрації заяви.

Необхідно також отримати технічні умови, які містять основні вимоги, котрим повинні відповідати майбутні інженерні комунікації. Тобто, водопроводи, каналізації, електропроводка, опалення, газопостачання тощо.

У відповідності з вищезазначеним Законом, технічні умови можуть бути отримані протягом 10 днів з моменту реєстрації відповідної заяви. Варто також знати, що технічні умови, отримані на будівництво певного об’єкту, є дійсними до закінчення будівництва та не можуть бути змінені без узгодження з замовником.

Спрощена процедура дозволу на будівництво у 2019 році дозволяє досить швидко оформити початок будівельних робіт. Для цього необхідно подати у ДАБІ повідомлення про початок будівельних робіт, яке містить інформацію з будівельного паспорту, та дочекатися (протягом 10 днів) повідомлення про його реєстрацію. З цього моменту можна приступати до безпосередніх будівельних робіт. Варто додати, що термін дозволу на будівництво складає 3 роки з моменту його реєстрації у ДАБІ.  

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація