Як оскаржити підозру у кримінальному провадженні?

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Як оскаржити підозру у кримінальному провадженні?

Час прочитання: 2 хв.

Майже у будь-якому кримінальному провадженні можна знайти процесуальні зловживання та недоліки. Серед таких зловживань, наприклад, безпідставне призупинення досудового розслідування. Подібні зловживання дозволяють оскаржити підозру у кримінальному провадженні. Це один із напрямків діяльності адвокатів PRIKHODKO & PARTNERS.

Що потрібно знати для оскарження підозри у кримінальному провадженні?

Розпочнемо з того, що таке підозра. Підозра – це процесуальне рішення, яке приймається на етапі досудового провадження. Ґрунтується підозра на доказах, зібраних під час досудового розслідування. Тобто, мова йде про припущення щодо причетності конкретної особи до вчинення кримінального правопорушення. Формується підозра на проміжних результатах розслідування. Рішення щодо винесення підозри приймається слідчим або прокурором.

Правова кваліфікація, дата та час вручення повідомлення про підозру, вносяться слідчим або прокурором невідкладно до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідно до чинного українського законодавства, етап досудового розслідування має бути закінчено протягом 2-х місяців з того дня, коли особі було повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Сторона обвинувачення має чітко слідкувати за дотриманням цих строків. За погодженням з прокурором слідчий може прийняти рішення про призупинення розслідування.

Оскаржити повідомлення про підозру може підозрюваний, його захисник чи законний представник не пізніше дня закриття кримінального провадження прокурором. Тобто, оскарження повідомлення про підозру не відбувається після закінчення досудового розслідування. Якщо ці строки порушено слідчим, варто звернутися до судді.

Підозра вважається обґрунтованою в наступних випадках:

  • Повідомлення про підозру складено в письмовій формі та вручене особі. Після вручення особа набирає статусу підозрюваного.
  • Доведення перед судом достатності та вагомості наявних доказів.
  • Наявність в матеріалах кримінального провадження доказів – підтвердження учинення особою кримінального правопорушення.

Підстави для оскарження підозри у кримінальному провадженні

Оскарження підозри – реалізація підозрюваним прав, які закріплені в КПК України (стаття 42 та 303). Адвокат може оскаржити рішення/дії/бездіяльність слідчого або прокурора.

Наприклад, якщо було з’ясовано, що затримання особи – незаконне, адвокати керуються вимогами статей 42, 206 та 208 КПК. З відповідною скаргою можна звернутися до слідчого судді. Це буде приводом для оскарження підозри.

Серед головних підстав оскарження підозри у кримінальному провадженні:

  • Неналежний суб’єкт складення та вручення повідомлення про підозру.
  • Порушення процесуального порядку вручення повідомлення про підозру.
  • Необґрунтованість підозри.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката з оскарження підозри у кримінальному провадженні заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація