Як оскаржити догану в ЗСУ?
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

Як оскаржити догану в ЗСУ?

Час прочитання: 3 хв.

Військова служба не є ідеальною, і під час її проходження також можуть виникати різноманітні труднощі та ситуації як і на будь-якій іншій роботі. Однією з ситуацій з якими можуть зіштовхнутися військовослужбовці є отримання догани. Якщо військовослужбовець не погоджується з винесеною доганою, то він може її оскаржити. Але саме на цьому етапі й виникає багато запитань щодо того, як це правильно зробити, оформити та як взагалі діяти далі.

Чим регулюється?

Винесення доган військовослужбовцям відбувається на основі Дисциплінарного статуту Збройних сил України.

 

За які порушення може бути накладено догану?

Зазвичай догана виноситься за порушення трудової дисципліни. У випадку з військовослужбовцями це може бути наприклад, за спізнення на наряди, перебування під час несення служби в стані алкогольного сп'яніння тощо.

Наслідки оголошення догани та строк її дії

Строк дії догани, що оголошена військовослужбовцю ставить два місця. На цей час не можуть застосовуватися заходи заохочення до такого військовослужбовця. Тобто, отримати премію або інші види заохочення така особа просто не зможе. Якщо строк дії дисциплінарного стягнення (догани) закінчився, то такий військовослужбовець буде вважатися таким, що не має дисциплінарних стягнень та зможе отримувати заохочення.

Способи оскарження догани в ЗСУ

  • Перший спосіб. Звернення з скаргою до вищого керівництва для оскарження винесеної догани. На практиці даний спосіб є малоефективним та зазвичай досягти бажаного результату та оскаржити догану не вдається.
  • Другий спосіб. Звернення з позовною заявою до суду про визнання неправомірним винесення наказу про оголошення догани військовослужбовцю. Цей спосіб хоч і є тривалішим у часі та затратним (оскільки доведеться заплатити судовий збір), але зазвичай за допомогою нього можна досягти бажаного результату.

 

Як підготувати скаргу на оскарження догани військовослужбовцю?

Оскарження догани є не простим процесом як може здаватися на перший погляд. Звичайно можна самостійно спробувати описати всі факти з якими не згодна особа, яка служить в ЗСУ, але краще не нехтувати правовою допомогою адвоката. Адже упустивши найменші тонкощі у справі або не правильно оформити скаргу можна тим самим позбавити себе на отримання справедливості.

Чим може допомогти військовий адвокат?

  • проаналізує підстави та правильність накладення догани;
  • надасть консультацію та допоможе підібрати найбільш ефективний та швидкий спосіб оскарження;
  • допоможе підготувати документи, що необхідні для оскарження;
  • за потреби здійснить процесуальне представництво та супровід для військовослужбовця.

Отже, навіть під час несення служби не потрібно забувати про те, що свої права та інтереси можна захистити у правовий спосіб. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста з військового права щодо оскарження догани - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація