
"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."
Старший партнер
Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.
Як оскаржити дії державного реєстратора?
На жаль, далеко не завжди взаємодія з державним реєстратором має конструктивний характер і відповідає суті його професійної діяльності з надання адмінпослуг юридичним та фізичним особам. В більшості випадків виникає питання: як оскаржити дії державного реєстратора. В цій статті юристи Приходько та Партнери нададуть діючий алгоритм дій для ефективної взаємодії з державними реєстраторами.
Які функції має державний реєстратор?
Частиною 1 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» визначено, що державним реєстратором може бути громадянин України з вищою освітою. Особа державного реєстратора має відповідати всім кваліфікаційним вимогам, визначеним Міністерством юстиції України. Державний реєстратор перебуває у трудових відносинах з суб’єктами державної реєстрації.
Головне завдання державного реєстратора – забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування і державної політики в сфері державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців. Отже, державний реєстратор здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження.
Шляхи оскарження дій державного реєстратора
На сьогодні в Україні існує 2 шляхи оскарження дій/рішень/бездіяльності державних реєстраторів:
- Адміністративний
В цьому випадку треба підготувати звернення до територіального органу Міністерства юстиції України.
- Судовий
Передбачає підготовку та подачу позову до суду.
Що стосується самого механізму майнових прав, його обирає скаржник самостійно. Однак, бувають ситуації, коли особа може використати тільки 2-й шлях оскарження дій державного реєстратора. Наприклад, це стосується ситуацій, коли особа дізналася про можливе порушення своїх прав через більш ніж 60 днів з моменту винесення відповідного рішення.
У таких спорах належним відповідачем виступає особа, майно та речове право якої треба оскаржити. Участь державного реєстратора у такому спорі як співвідповідача відповідає його приватному характеру.
Якщо неможливо застосувати інструменти адміністративного оскарження, треба обрати правильну стратегію захисту своїх прав.
Допомога професійних юристів в оскарженні дій державного реєстратора
Після того, як заявник отримує незаконне рішення державного реєстратора, перед ним, як правило, постає наступне питання – як оскаржити дії державного реєстратора. Зробити це самостійно достатньо складно. Краще скористатися допомогою професійних юристів. Фахівці Приходько та Партнери готові надати Вам професійну юридичну допомогу з питання оскарження дій державного реєстратора. Ми підготуємо та подамо всі необхідні документи до Міністерства юстиції. Ви можете навіть не сумніватися в якості та оперативності розв’язання будь-якого питання!
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з оскарження дій державного реєстратора заповніть форму нижче.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
передзвонимо
протягом дня