Як оскаржити дії державного реєстратора?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як оскаржити дії державного реєстратора?

Час прочитання: 2 хв.

На жаль, далеко не завжди взаємодія з державним реєстратором має конструктивний характер і відповідає суті його професійної діяльності з надання адмінпослуг юридичним та фізичним особам. В більшості випадків виникає питання: як оскаржити дії державного реєстратора. В цій статті юристи Приходько та Партнери нададуть діючий алгоритм дій для ефективної взаємодії з державними реєстраторами.

Які функції має державний реєстратор?

Частиною 1 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» визначено, що державним реєстратором може бути громадянин України з вищою освітою. Особа державного реєстратора має відповідати всім кваліфікаційним вимогам, визначеним Міністерством юстиції України. Державний реєстратор перебуває у трудових відносинах з суб’єктами державної реєстрації.

Головне завдання державного реєстратора – забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування і державної політики в сфері державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців. Отже, державний реєстратор здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження.

Як оскаржити дії державного реєстратора? - urb 9479

Шляхи оскарження дій державного реєстратора

На сьогодні в Україні існує 2 шляхи оскарження дій/рішень/бездіяльності державних реєстраторів:

  • Адміністративний

В цьому випадку треба підготувати звернення до територіального органу Міністерства юстиції України.

  • Судовий

Передбачає підготовку та подачу позову до суду.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Що стосується самого механізму майнових прав, його обирає скаржник самостійно. Однак, бувають ситуації, коли особа може використати тільки 2-й шлях оскарження дій державного реєстратора. Наприклад, це стосується ситуацій, коли особа дізналася про можливе порушення своїх прав через більш ніж 60 днів з моменту винесення відповідного рішення.

У таких спорах належним відповідачем виступає особа, майно та речове право якої треба оскаржити. Участь державного реєстратора у такому спорі як співвідповідача відповідає його приватному характеру.

Якщо неможливо застосувати інструменти адміністративного оскарження, треба обрати правильну стратегію захисту своїх прав.

Допомога професійних юристів в оскарженні дій державного реєстратора

Після того, як заявник отримує незаконне рішення державного реєстратора, перед ним, як правило, постає наступне питання – як оскаржити дії державного реєстратора. Зробити це самостійно достатньо складно. Краще скористатися допомогою професійних юристів. Фахівці Приходько та Партнери готові надати Вам професійну юридичну допомогу з питання оскарження дій державного реєстратора. Ми підготуємо та подамо всі необхідні документи до Міністерства юстиції. Ви можете навіть не сумніватися в якості та оперативності розв’язання будь-якого питання!

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з оскарження дій державного реєстратора заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація