Фото: Як оголосити себе банкрутом в Україні?

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Як оголосити себе банкрутом в Україні?

Час прочитання: 2 хв.

Проголосити себе банкрутом може бути важким і складним рішенням, але іноді це єдиний спосіб вийти з фінансової кризи та боргів. Кодекс України з процедур банкрутства містить норми та правила, які регулюють процедуру списання боргів для фізичних осіб в Україні.

Як оголосити себе банкрутом в Україні?

Процедура банкрутства складається з наступних етапів:

  1. Аналіз кредитної історії

Першим кроком є аналіз кредитної історії. Вам потрібно зрозуміти, чи є підстави для подачі на банкрутство згідно статті 115 Кодексу України із процедур банкрутства. Якщо ви не можете погасити борги перед кредиторами, і маєте прострочені зобов'язання у розмірі не менше 30 мінімальних заробітних плат, або припинили погашення кредитів чи інших планових платежів у розмірі більше 50% місячних платежів упродовж двох місяців, а також є інші обставини, які свідчать про загрозу вашої неплатоспроможності, то ви маєте право звернутися до господарського суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.

  1. Збір та підготовка документів

Після аналізу кредитної історії, вам потрібно зібрати всі необхідні документи. Перелік документів визначений Кодексом з процедур банкрутства. Це мають бути підтвердження кредитних зобов’язань, доходів та витрат, докази неплатоспроможності, інші особисті документи. Після збору необхідно підготувати заяву про неплатоспроможність з додатками до суду, де вказати обставини справи, вимоги до суду та підтвердження Вашої неплатоспроможності.

  1. Подання заяви з документами до суду

Після того як документи готові, Вам необхідно скерувати їх до Господарського суду за місцем реєстрації або фактичного проживання і очікувати відкриття провадження у справі.

  1. Відкриття провадження та залучення арбітражного керуючого у справу

Після подачі заяви до суду, протягом 5 робочих днів суд виносить ухвалу про відкриття провадження у справі та залучає у провадження арбітражного керуючого, який в подальшому буде керувати реструктуризацією та ліквідацією і здійснювати розпорядження майном.

  1. Судовий розгляд та рішення

Після відкриття провадження відбувається розгляд справи по суті строком до 120 днів, в судових засіданням розглядаються вимоги кредиторів, заявлені до боржника. В результаті, в залежності від обставин справи, суд виносить рішення про затвердження реструктуризації або переходить до процедури повного погашення боргів. По завершенню процедури можна вважати борги фізичної особи погашеними в повному обсязі, а особу звільненою від обтяжливих кредитів.

На завершення все ж слід зазначити, що перед тим, як ініціювати власну процедуру банкрутства Вам варто ознайомитись з усіма ризиками та нюансами, що можуть виникнути у процесі списання боргів, а також бути готовим до визначених законом наслідків.

Для того, аби отримати комплексну консультацію, правовий висновок та подальший юридичний супровід у процедурі погашення боргів залишайте заявку на нашому сайті і очікуйте дзвінка нашого спеціаліста з кредитних питань та банкрутства в Україні.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація