"Знання закону – сила, яку ми використовуємо для вашого захисту"
Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.
Як оформити заповіт на внука
Відносини спадкування в Україні завжди були актуальними. Це повʼязано з тим, що кожен громадянин прагне до передачі власного майна, яке він отримав протягом свого життя визначеному колу спадкоємців.
Однак, щоб реалізувати це право на практиці особі потрібно складати та оформлювати заповіт. В чому і наявна актуальність обраної тематики на сьогодні.
А тому у цій інформаційній статті ми поговоримо про те, як оформити заповіт на внука.
Що варто знати при оформленні заповіту на внука?
- Волевиявлення громадянина завжди може носити зворотній характер. Якщо при складанні заповіту та його подальшому оформленні людина змінила свою думку щодо визначення конкретного переліку спадкоємців та отримання останніми відповідної частки у спадковому майні, то вона в праві це скасувати та змінити. Новий документ (заповіт) автоматично скасовує старий повністю, або в тих положеннях, де він цілком йому суперечить і набуває чинності з моменту смерті заповідача, а також оголошення його безвісти зниклим чи померлим за рішенням суду.
- Заповідати можна не тільки права, а і обовʼязки. До прикладу можна вказати умови, за яких заповіт на онука набуде чинності. Крім того, мова може йти не тільки про майно, що належить заповідачу на момент складання тексту, а й про те, яке буде йому належати в майбутньому.
- Документ обовʼязково потрапляє до Спадкового реєстру. На практиці це означає, що спадкоємці дізнаються про наявність заповіту або зі слів самого спадкодавця, або під час безпосереднього звернення до нотаріуса із наданням необхідного пакету документів та заявою про прийняття спадщини.
Як оформити заповіт на внука?
Для оформлення заповіту на внука слід звертатися до особи, яка має визначені законодавством повноваження щодо його посвідчення.
На практиці це найчастіше державні та приватні нотаріуси. Однак, це також можуть бути посадові особи ОМС, лікарі закладів охорони здоровʼя, капітан судна та багато інших.
Нотаріус під час звернення перевіряє повну дієздатність особи, у разі відсутності складеного документа (заповіту) займається його написанням, а якщо особа приносить конверт (так званий секретний заповіт), то також вчиняє посвідчувальний напис ньому, але без ознайомлення із його змістом.
Заповідач має особисто підписати заповіт у присутності нотаріуса.
Важливо! Текст самого заповіту повинен бути викладений у логічній послідовності із можливістю його чіткого розуміння та уникнення двоякого тлумачення.
Які документи необхідні для оформлення заповіту на внука?
- Паспорт громадянина України;
- РНОКПП;
- документи, що підтверджують право власності спадкодавця на його майно.
Весь цей перелік документів необхідний для встановлення особи та обсягу її цивільних прав, обовʼязків (наприклад, діти або деякі непрацездатні родичі, згідно з чинним законодавством, завжди мають право на частину майна, навіть якщо у списку спадкоємців вони не вказані).
Якщо у вас залишилися питання щодо оформлення заповіту на внука, то слід звертатися до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.
Компанія нараховує тільки досвідчених фахівців, що цілком розуміються на проблемних питаннях спадкового права України, а також активно застосовують положення чинного законодавства на практиці, що дозволяє надавати нашим клієнтам тільки кваліфіковану юридичну допомогу. А тому не зволікайте та звертайтесь!
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня