Як оформити заповіт на квартиру
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз

Як оформити заповіт на квартиру

Час прочитання: 3 хв.

Відносини спадкування ніколи не втрачають своєї актуальності, адже кожен громадянин бажає після себе залишити набуте майно за життя законним спадкоємцям.

Крім цього, якщо особа хоче визначити коло таких спадкоємців, то їй потрібно обовʼязково складати та оформлювати заповіт. В чому і вбачається актуальність розгляду даної тематики.

У цій інформаційній статті ми розглянемо питання про те як оформити заповіт на квартиру, відповідно до норм чинного законодавства України.

Які етапи існують при оформленні заповіту на квартиру?

  • Прийняття рішення про визначене коло спадкоємців.

Спочатку перед тим як складати заповіт та займатись його оформленням потрібно визначити чіткий перелік осіб, що зможуть успадкувати майно за заповітом.

  • Визначення обсягу спадщини, що має спадкуватись за заповітом.

Заповідач має визначити точний обсяг майна, яке він бажає передати спадкоємцям за заповітом. Крім цього, варто визначити не тільки перелік, а і розподіл певних часток майна, які особи повинні успадкувати.

  • Звернення до нотаріуса.

Якщо з колом спадкоємців заповідач визначився, то потрібно звертатися до нотаріуса із необхідними документами, а саме: паспортом громадянина України, РНОКПП та свідоцтвом про право власності на нерухоме майно.

Через те, що більшість людей вирішують писати заповіт тільки в похилому віці або в період важкої хвороби, то законом передбачена можливість явки нотаріуса додому до заповідача.

  • Перевірка дієздатності заповідача.

Необхідний етап, оскільки тільки особа, яка володіє повною цивільною дієздатністю може заповідати своє майно самостійно.

Нотаріус може перевірити дієздатність особи наступними способами: за документами (чи досягла особа повноліття - 18 років), направити запит до суду для встановлення відсутності рішення останнього про обмеження дієздатності, візуально визначити розуміння власних вчинків особою та усвідомлення їх наслідків.

  • Складання заповіту та його підписання.

У разі виникнення тієї ситуації, де заповідач не склав самостійно заповіту він має право зробити це за допомогою кваліфікованого юриста чи нотаріуса.

Фахівець друкує заповіт на квартиру, розʼяснює як його можна скасувати та що обовʼязково потрібно включити туди.

Спадкодавець ознайомлюється із змістом такого заповіту і потім власноруч його підписує. Якщо він не може зробити підпис самостійно, то потрібні 2 свідки для посвідчення дійсного волевиявлення спадкодавця.

  • Сплата держмита.

За вчинення нотаріальної дії державним нотаріусом щодо посвідчення заповіту передбачається сплата державного мита розміром у 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Ця сума йде в бюджет держави. Приватні нотаріуси державного мита не справляють.

Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій визначають плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та заповідачем, однак він не може бути меншим, ніж розмір ставки державного мита, що справляється державними нотаріусами за аналогічні дії.

  • Вчинення нотаріусом посвідчувального напису.

На складеному документі нотаріус робить спеціальний посвідчувальний напис, ставить свою особисту печатку та підпис.

Копію складеного заповіту забирає спадкодавець, а оригінали залишаються в нотаріуса.

  • Реєстрація заповіту в Спадковому реєстрі.

Після здійснення всіх дій нотаріус вносить реєстраційний запис до Спадкового реєстру, що містить номер, дату та установчі дані заповідача.

Після смерті заповідача нотаріус озвучує текст для родичів та інших спадкоємців, зазначених у документі.

Якщо у вас залишись питання щодо оформлення заповіту на квартиру, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Співпраця із нашою компанією гарантує отримання бажаного результату по вашій справі, адже ми чітко розуміємось на проблемних питаннях спадкового права України.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація