Фото: Як оформити реконструкцію приватного будинку? Узаконення реконструкції будинку

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Як оформити реконструкцію приватного будинку? Узаконення реконструкції будинку

Час прочитання: 2 хв.

Реконструкція будинку може знадобитися у випадках, коли потрібен капітальний ремонт, споруда застаріла або у власника є бажання змінити планування, знести/додати поверх, змінити загальне призначення будівлі. Постає питання: як правильно оформити реконструкцію приватного будинку для її узаконення? В цьому Вам допоможуть фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS». Ми маємо всі необхідні знання та практичний досвід для надання послуг, пов’язаних з узаконенням реконструкції будівлі.

Реконструкція приватного будинку: особливості

Розпочнемо з того, що передбачає реконструкція приватного будинку. Це цілий комплекс будівельних робіт, який полягає у втручанні в огороджувальні та несучі конструкції будинку. Окрім цього, мова йде про розширення його геометричний форм, спорудження поблизу додаткових господарських будівель.

Якщо розпочинається реконструкція старого будинку, його зовнішній вигляд може змінитися кардинально, включаючи зміни в інженерних комунікаціях будинку.

Щоб узаконити реконструкцію приватного будинку в обов’язковому порядку треба отримати дозвільну документацію на необхідні дії. Виняток – капітальний ремонт будинку, який передбачає заміну його аварійних або застарілих частин: даху, фундаменту, фасаду, частини стіни та ін. При цьому площа, кількість поверхів та інші технічні параметри будинку мають залишитися без змін.

Відповідно до чинного українського законодавства, самовільна реконструкція приватного будинку тягне за собою адміністративну, в деяких випадках – кримінальну відповідальність. Кримінальна відповідальність наступає за самовільне чи навмисне пошкодження/знищення конструкцій приватного будинку.

Фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть правильно оформити документи для проведення реконструкції Вашого будинку. Важливо це зробити ще на етапі планування реконструкції, а не після її завершення.

Документи  для юридичного узаконення реконструкції будинку

Для того, щоб узаконити реконструкцію, знадобляться наступні документи:

  • Паспорт, ІНН власника будинку.
  • Заява на дозвіл реконструкції від власника/власників.
  • Документ-підтвердження права власності на земельну ділянку.
  • Технічний паспорт на будинок.

Важливо:

Якщо власники приватного будинку – декілька осіб, його реконструкція можлива тільки за згоди всіх власників (згода має бути підтверджена нотаріально).

Таким чином, узаконення реконструкції будинку – важливий етап, який допоможе уникнути відповідальності (передусім, штрафних санкцій) за самовільне будівництво. Окрім цього, будь-який приватний будинок надалі можна буде подарувати, продати, здати в оренду, передати у спадок.

Якщо Ви плануєте проводити роботи по реконструкції, обов’язково зверніться за допомогою до професійних юристів – адвокатів «PRIKHODKO & PARTNERS». Ми вже не перший рік займаємось узаконенням реконструкції квартир, будинків та ін. Наші юристи пропонують максимально зручний формат співпраці для кожного клієнта.

Чекаємо на консультації! Залиште заявку на розрахунок вартості узаконення реконструкції приватного будинку чи нежитлового приміщення в Києві чи Київській області. Ціна залежить від багатьох факторів, тому наш спеціаліст зв'яжеться з Вами, уточнить деталі та розрахує вартість.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.9

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація