Як оформити постійний догляд за батьком

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Як оформити постійний догляд за батьком

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні в Україні значна частка громадян є людьми похилого віку. Про це свідчить статистика Пенсійного фонду за 2023 рік, де сказано, що пенсіонерів в Україні  нараховано близько 10,5 млн. осіб, що є досить великим показником серед загальної кількості громадян.

І з кожним роком кількість людей похилого віку тільки збільшується. Це все призводить до того, що питання оформлення постійного догляду в нашій країні стає як ніколи актуальним.

Проте не всі громадянами розуміють яким чином можна оформити постійний догляд, наприклад за своїми батьками.

А тому у цій статті ми визначимо чіткий алгоритм дій на рахунок того як оформити постійний догляд за батьком, враховуючи положення українського законодавства.

Як оформити постійний догляд за батьком - young guy with hand shoulder aged sad man settee

Яка дефініція постійного догляду?

Під постійним доглядом слід розуміти – догляд, що надається особі, яка немає фізичної можливості подбати про себе самостійно через наявність тяжкого захворювання, виробничої травми чи нещасного випадку, досягнення похилого віку, і в звʼязку з цим потребує сторонньої допомоги та нагляду з боку третіх осіб чи родичів.

Таким чином, можна сказати, що переважна більшість людей похилого віку потребує встановлення постійного догляду за собою.

Як оформити постійний догляд за батьком: алгоритм дій?

Для початку особі похилого віку необхідно звернутися до свого сімейного лікаря та повідомити про те, що вона бажає оформити постійний догляд за собою.

Сімейний лікар надасть направлення на проходження особою лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) з метою встановлення того факту, що вона дійсно має потребу в отриманні постійного догляду іншою особою (надавачем соціальних послуг або родичем).

Після цього як було встановлено необхідність у постійному догляді, громадянин, який бажає здійснювати догляд на непрофесійній основі звертається до ЦНАПу із наступними документами:

  • письмовою заявою в якій він надає згоду на здійснення соціальних послуг на непрофесійній основі;
  • заявою від особи, яка має потребу у встановленні догляду за собою про надання згоди на отримання соціальних послуг;
  • документи, що посвідчують особу – паспорт громадянина України, РНОКПП тощо;
  • висновок ЛКК про те, що громадянин похилого віку дійсно потребує встановленню догляду за собою з боку третіх сторін (доглядача чи родичів);
  • документи про місце фактичного проживання чи реєстрації;
  • декларація про доходи та поточний майновий стан.

Важливо! Після отримання всіх необхідних документів ЦНАП реєструє їх не пізніше одного робочого дня та направляє особову справу фізичної особи, котра буде здійснювати постійний догляд до відповідного уповноваженого органа для прийняття рішення.

Таким уповноваженим органом, є орган опіки та піклування, який і буде приймати кінцеве рішення щодо визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг та призначення особи постійним доглядачем.

Як оформити постійний догляд за батьком - gry 4948

Якщо вам потрібна консультація чи допомога у питанні щодо оформлення постійного догляду за батьком, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Ми чудово розуміємось на сімейному праві України, оскільки маємо багаторічний та практичний досвід роботи із різними категоріями справ у цій сфері. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація