Як оформити будинок без документів? (будинок/дача без документів)

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Як оформити будинок без документів? (будинок/дача без документів)

Час прочитання: 3 хв.

Дуже часто до фахівців нашого юридичного бюро Приходько та Партнери звертаються клієнти, у яких відсутні документи на приватний чи дачний будинок. Серед причин відсутності документів: дата спорудження об’єкта нерухомості (це можуть бути, наприклад, будинки, зведені ще за часів існування СРСР), отримання у спадок нерухомості без дозвільних документів та ін. Незалежно від причин, треба обов’язково оформити будинок. В цьому Вам допоможуть наші юристи.

 

Об’єкт нерухомості без документів: про що треба пам’ятати?

При відсутності документів щодо об’єкта нерухомості діють певні обмеження:

 • Будинок чи інший об’єкт нерухомості неможливо подарувати, продати чи передати у спадщину.
 • Неможливо оформити право власності.
 • Ризик накладення штрафних санкцій від органів державного будівельно-архітектурного контролю.

Таким чином, без наявності відповідних документів неможливо юридично довести право власності. Це призводить до обмежень в здійсненні будь-яких юридичних операцій з об’єктами нерухомості.

Процедура оформлення будинку без документів

В наш час дуже актуальним питанням являється питання оформлення будинку без наявності відповідних документів. Раніше існувала така думка: треба для початку звести будинок і тільки після цього подумати про його узаконення. Для багатьох це була можливість економії та більш оперативного розв’язання цього питання. Потім це питання на тривалий час «заморожувалося». На виході власники такої нерухомості отримували самовільні будівництва без будь-яких документів. Зовсім інше питання постає щодо об’єктів нерухомості, зведених до 1992 року. Це обґрунтовано тим, що на той час існувала зовсім інша процедура.

В кожному із описаних вище варіантів постає питання оформлення будинку без документів. Треба розпочати з наступного: переконатися в тому, що наявні документи на ділянку землі, де зведено самобуд. Серед цих документів:

 • Свідоцтво про право власності
 • Державний акт
 • Витяг з Державного реєстру та ряд інших документів, які дозволяють розпоряджатися ділянкою землі.

Відповідно до змін в законодавстві, кожна земельна ділянка повинна мати свій кадастровий номер. Це дозволить узаконити приватний будинок, дачу та інші об’єкти нерухомості без документів. Тільки після цього етапу можна переходити безпосередньо до оформлення будинку. Існує 2 можливих варіанти:

 • Оформлення об’єкта нерухомості за загальною процедурою.
 • Оформлення будинку за будівельною амністією.

 

Розглянемо більш детально кожен із варіантів. Розпочнемо з оформлення об’єкта нерухомості за загальною процедурою. В даному випадку самобуд розглядається як нове будівництво. Це означає, що знадобиться проходження всіх етапів, а саме:

 • Отримання паспорта будівництва/містобудівних умов та обмежень.
 • Подання повідомлення про початок зведення будинку.
 • Проведення технічної інвентаризації.
 • Подання Декларації щодо введення об’єкта нерухомості в експлуатацію.

Що стосується оформлення будинку без документів, зведеного до 2015 року, може застосовуватись будівельна амністія. Ця процедура почала діяти з 2019 року. Наші юристи зможуть встановити, чи підпадає Ваш об’єкт нерухомості під цю процедуру узаконення.

Допомога професійних юристів з оформлення будинку без документів

Отже, підбиваємо підсумки. Узаконення об’єктів нерухомості без наявності відповідних документів – достатньо складний процес, який передбачає різноманітні етапи. Саме тому краще замовити послугу професійного юридичного супроводу введення об’єкта нерухомості в експлуатацію.

Юристи Приходько та Партнери мають необхідний практичний досвід та перевірений алгоритм дій для максимально оперативного розв’язання питання легалізації приватних будинків та інших об’єктів нерухомості.
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юристів з оформлення будинку без документів заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація