Як не платити податок на нерухомість?
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз

Як не платити податок на нерухомість?

Час прочитання: 2 хв.

Отримали ППР за нерухомість? Податкова визначила суму податку за квартиру чи будинок? Як зменшити суму податку?

Пропонуємо знайти відповідь на запитання разом і почати слід з визначення податку. Під податком на нерухомість в Україні розуміється податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Правовідносини, що виникають між Державою та громадянами з приводу утримання податків на нерухоме майно регулюються положеннями ст. 266 Податкового кодексу України.

Податок на нерухоме майно відноситься до місцевих податків, тобто встановлюється місцевою владою та сплачується до відповідних місцевих бюджетів. Платниками такого податку можуть бути як громадянами так і підприємствами, у власності яких перебуває нерухоме майно або його частка.

 

Податкове повідомлення-рішення про визначення податку на нерухомість формуються податківцями та направляються власникам нерухомості до першого липня наступного за звітним роком. Тож усі власники нерухомого майна мають бути готові до отримання таких листів «щастя» від податкової.

Водночас, з метою недопущення невиправданого податкового навантаження, держава передбачила можливості звільнити платника податку від оподаткування, щоправда за наявності хоча б однієї з передбачених п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу.

До нерухомості, що не може бути об’єктом оподаткування визначено, серед іншого нерухомість, що перебуває у державній чи комунальній власності, та фінансується за їх рахунок; розташована в зонах відчуження, відселення, тимчасової окупації; призначена для  дитячих будинків сімейного типу; гуртожитки тощо.

Крім того, чинним податковим законодавством, положеннями п.п. 266.2.4 Податкового кодексу, передбачено можливість отримання пільг зі сплати податків на нерухомість.

Вказана пільга являє собою зменшення площі, що підлягає оподаткуванню на:

  • 60 квадратних метрів –  для квартир;
  • 120 квадратних метрів –  для житлових будинків;
  • 180 квадратних метрів – для різних типів oб’єктів житлової нерухомості.

Вказаними пільгами можуть скористaтись усі громадяни за кожний звітний період, що згідно законодавства дорівнює одному календарному року.

Щоб фактично скoристуватись прaвом на пільгу, громадянам слід звертатись до місцевого центру обслуговування платників для проведення звірки дaних щодо права на користування пільгою із сплати податку.

 

Таку заяву платник вправі скласти та подати самостійно або скористатись професійною правничою допомогою та уповноважити виконати повний комплекс заходів на використання права на пільгу зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Адвокати, керуючись правами та гарантіями адвокатської діяльності забезпечать дотримання Ваших прав за допомогою законних механізмів реалізують Ваше право на пільгу та відповідно зменшать податкове навантаження Вашої родини.

Фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» можуть забезпечити представництво Ваших інтересів у відносинах з органами Державної податкової служби та допомогти реалізувати право на пільгу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація