Як не платити кредит в Україні? Списання банківських кредитів

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Як не платити кредит в Україні? Списання банківських кредитів

Час прочитання: 3 хв.

У нашій державі, де фінансова стабільність та кредитна історія відіграють важливу роль, багато людей зіштовхуються з викликами пов'язаними з погашенням кредитів. На це впливають різні фактори як внутрішні (високі процентні ставки за користування кредитними коштами), так і зовнішні (збройна агресія РФ проти України). В такому випадку наростаючі борги створюють фінансовий тиск на життя мільйонів українців. Однак, існує практика, яка може принести полегшення в таких ситуаціях - це списання заборгованості боржника перед кредитором. У цій статті ми розглянемо чи можна в Україні не платити кредит під час воєнного стану та які умови встановлює законодавство, щодо списання кредитів.

Які будуть наслідки, якщо боржник не погашає заборгованість перед кредитором під час воєнного стану в Україні?

В 2022 році в березні місяці ВРУ прийняла закон №2120-IX, який вніс зміни до Податкового кодексу та почав регулювати питання оплати кредитів під час воєнного стану.

Аналізуючи цей НПА можна сказати, що боржники, які взяли кредит у банках отримали певні пільги:

  • Перш за все, вони не будуть покарані штрафами та іншими видами неустойки за прострочену заборгованість;
  • Процентна ставка на кредит не буде підвищуватися протягом дії воєнного стану в країні. Одне виключення – плаваюча процента ставка.

Проте, важливо зазначити, що заборгованість на рахунках боржників залишилась тієї самою, якою і була.

Крім цього, КУЗПБ встановлює й загальні способи списання заборгованості:

  1. Реструктуризація боргу – звернення до фінансової установи, яка видала вам кредит, з метою надання боржнику відстрочки по виконанню його кредитних зобов’язань за договором;
  2. Банкрутство – процедура, відповідно до якої боржник може заявити про свою неплатоспроможність перед кредитором та здійснити повне або часткове погашення зобов’язань за договором;

Також варто згадати і про реструктуризацію боргу, яка передбачена ЗУ “Про споживче кредитування” – перегляд фінансовою установою умов та способів погашення споживчого кредиту.

Що це дало на практиці?

Банки та інші фінансові установи зменшили фінансовий тиск на осіб, які взяли кредити. Фізичним особам надали можливість не сплачувати заборгованість перед кредиторами протягом періоду дії воєнного стану в країні та 30 днів після його закінчення.

Слід памʼятати, що під час воєнного стану кредитори хоч і не мають законних можливостей нараховувати штрафні санкції за кредитним договором, однак фінансова установа може здійснити примусове виконання боргу шляхом звернення до судових органів.

Як законно списати борги в Україні?

Із положень закону № 2823-IX вбачається, що громадяни нашої держави мають право списати борги перед кредиторами. Проте, є декілька юридичних нюансів, які треба обов’язково враховувати, щоб повністю анулювати борг:

  • станом на 23 лютого 2022 року випадків прострочення платежів за кредитом не повинно бути взагалі або більше ніж, чим на 7 днів;
  • необхідно довести мету отримання такого кредиту - придбання або реконструкція майна, що зазнало пошкоджень;
  • площа придбаної квартири не перевищує 140 квадратних метрів, а будинку до 250 квадратних метрів;
  • житло, яке було зруйноване внаслідок збройної агресії РФ було єдиним засобом для проживання. Так само автомобіль, який був знищений - слугував єдиним видом транспорту для цієї особи.

Для того, щоб заявка позичальника була розглянута банком, необхідно надати всю відповідну документацію, яка підтверджує справжність та достовірність вищезазначених фактів. Коли фінансова установа прийме позитивне рішення, заявник матиме право отримати відшкодування від держави.

Якщо вам потрібно анулювати ваші борги перед кредитором або необхідна консультація, щодо того як законно не платити кредит, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наша команда досвідчених юристів надасть всю необхідну допомогу щодо вирішення вашого питання, оскільки ми маємо багаторічний досвід у сфері податкового та фінансового права. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація