Фото: Як ліквідувати ТОВ із боргами по податкам процедурою банкрутства?

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Як ліквідувати ТОВ із боргами по податкам процедурою банкрутства?

Час прочитання: 3 хв.

Ліквідація ТОВ з боргами з податків за допомогою процедури банкрутства є одним із способів вирішення фінансових проблем компанії, якщо вона не може виконати свої зобов'язання перед кредиторами. Цей процес включає комплексний набір кроків і дій з метою реструктуризації боргу або закриття підприємства в цілому. Актуальність тематики вбачається в тому, що загалом сама по собі процедура банкрутства дозволяє упорядкувати вимоги кредиторів та ефективно розподілити активи організації, маючи на меті забезпечити максимальну задоволеність вимог кредиторів.  У цій статті ми розглянемо як ліквідувати ТОВ, яке має борги з податків, процедурою банкрутства?

Який алгоритм дій для застосування процедури банкрутства?

 1. Надання належної оцінки в якому фінансовому стані перебуває підприємство.

Перед тим, як приймати рішення щодо початку процедури банкрутства, необхідно ретельно оцінити фінансовий стан вашого підприємства. З вирішенням цього питання вам зможуть допомогти професійні аудитори або фінансові консультанти, які нададуть всю необхідну інформацію стосовно того чи ситуація безнадійна, чи є можливість відновити платоспроможність організації. Повна й об'єктивна оцінка допоможе визначити подальші кроки і прийняти обґрунтоване рішення щодо ліквідації ТОВ з боргами з податків.

 1. Підготовка необхідного пакету документів.

Щоб розпочати процедуру банкрутства для ТОВ необхідно підготувати пакет документів, який обов’язково включатиме: заяву про банкрутство, фінансову звітність підприємства, перелік кредиторів, докази, які будуть підвереджувати наявність загрози неплатоспроможності юридичної особи, відомості про те що на банківських рахунках підприємства дійсно відсутні грошові кошти тощо.

 1. Звернення до судових органів.

Для відкриття провадження по справі боржник або кредитор у письмовій формі подає заяву до господарську суду. Після її подачі суд розглядає заяву та приймає рішення про те чи є законні підстави для відкриття провадження.

Варто зазначити, що з моменту відкриття провадження починає діяти мораторій на примусове стягнення заборгованості із боржника грошових коштів.

Після відкриття справи суд призначає арбітражного керуючого, який має необхідний досвід та кваліфікацію для здійснення наступних етапів по справі:

 1. розпорядження майном боржника;
 2. санація – судова та досудова (фінансове оздоровлення підприємства);
 3. ліквідація банкрута.

Його головним завданням стає контроль за діяльністю ТОВ під час банкрутства та захист інтересів кредиторів.

 

Що робити, якщо ТОВ має податкові борги?

У такому випадку, коли справа дійшла до стадії ліквідації юридичної особи, то арбітражний керуючий задовольняє вимоги кредиторів у такому порядку (черзі):

 1. Вимоги щодо заробітної плати працівникам підприємства; ті, що передбачені договорами страхування; ті, що поніс кредитор під час провадження у справі про банкрутство; ті, що були застосовані для проведення аудиту;
 2. страхові внески;
 3. податкові платежі та збори;
 4. зобов’язання, які не забезпечені заставою;
 5. внески до статутного фонду

Всі інші вимоги кредиторів підлягають задоволенню в останню шосту чергу.

Таким чином, податкові платежі та збори підлягають задоволенню лише в третю чергу. А якщо грошових коштів юридичної особи не вистачає для їх задоволення, то в такому випадку вимоги вважаються погашеними.

 

Якщо ви хочете ліквідувати ваше ТОВ, яке має борги з податків через процедуру банкрутства та не знаєте всіх нюансів цієї справи, то звертайтесь за допомогою до адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наші досвідчені юристи з глибокими знаннями та розумінням процедури банкрутства юридичних осіб нададуть вам всі вичерпні відповіді на питання, що будуть виникати в процесі співпраці та розроблять оптимальну стратегію для досягнення ваших цілей. Для розрахунку ціни ліквідації компанії процедурою банкрутства - заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація