Як легально вивезти гроші за кордон?

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку, корпоративному та трудовому праві

Зв'язатися зараз

Як легально вивезти гроші за кордон?

Час прочитання: 4 хв.

Питання щодо того, яку суму коштів можна законним способом вивезти за кордон, ще до російської повномасштабної агресії було актуальним. Зараз, коли з України виїздить достатньо багато людей, воно є затребуваним і поготів. Тож розберемося в ньому. А ще – ми розповімо, чим у цьому контексті можуть бути корисними послуги адвокатської компанії «Приходько та партнери».

Як легально вивезти гроші за кордон? - dollar moneyЯк задекларувати гроші на кордоні?

Урядова постанова від 27 лютого 2019 року № 203 регулює це питання. У ній ідеться про порядок переміщення фізичними особами валютних цінностей через кордон. Вона є цікавою у контексті цієї теми, оскільки містить усталений зразок бланку для декларування, котрий заповнює особа, перевозячи такі цінності. Цей бланк ще називають декларацією транскордонного переміщення.

У документі зазначено те, що подібні бланки можуть виготовляти шляхом роздрукування фізичні особи. Важливо, аби папір відповідав необхідним вимогам. Його розміри мають бути 210 х 296 мм, або ж – А4. Тому можна роздрукувати й заповнити документ заздалегідь. Також у нормативно-правовому акті йдеться про те, що цими бланками має бути забезпечена Державна фіскальна служба.

Наша команда, надаючи консультації, детально розповідає про те, як правильно заповнювати такі бланки, та загалом знайомить клієнтів з порядком перевезення коштів у легальний спосіб.

Як легально вивезти гроші за кордон? - team informationЯку суму грошей можна перевозити через кордон?

Якщо казати про вивезення коштів без декларування, то сума, яку так можна вивозити, еквівалентна 10 тисячам євро. Якщо ж ваші заощадження є більшими, то в такому разі декларувати їх потрібно.

Тому, коли в мережі трапляється інформація про те, що суму понад 10 тисяч євро не можна вивезти за кордон, вона є неправдивою. Такі кошти цілком можна вивезти, однак потрібно задекларувати їхнє походження. Таким чином, уповноважені державою особи пересвідчуються в тому, що походження валютних цінностей є законним.

Отож, варто перейти до того, які документи на підтвердження походження коштів є актуальними для митників. Тут підходять лише банківські виписки двох типів:

  • про зняття готівки із власних рахунків;
  • про придбання банківських металів у відповідних установах.

Цей перелік документів є вичерпним, тож інші їх варіанти до уваги братися не можуть. Тому у випадках, коли валюта отримана від продажу квартири чи авто або у подарунок від родичів, довести походження цих коштів під час перетину кордону буде складніше. Потрібна консультація кваліфікованих юристів, аби заздалегідь використати механізми законного декларування таких коштів.

 

Також потрібно знати про те, що банківська довідка, яка підтверджує походження коштів, діє обмежений час. З усіма цими аспектами ми знайомимо своїх клієнтів, коли консультуємо з цих питань.

Як легально вивезти гроші за кордон? - urb 0240

Як легально вивезти гроші за кордон? - information deskЧи може дитина перевозити гроші через кордон?

Коли сім’я виїздить разом з дитиною, на неї теж можна без декларування вивезти до 10 тисяч євро. Це означає, що якщо, приміром, їде сім’я з 4 осіб, де є 2 дорослих та 2 дітей, то максимальна сума коштів, яку вони можуть вивезти без декларування, дорівняє 40 тисяч євро. Коли на дитину вивозять гроші в сумі, більшій від 10 тисяч євро, то декларацію за неповнолітнього має заповнити хтось із батьків або опікун.

Підсумовуючи…

Аби була можливість легально вивозити готівку для її подальшого інвестування у бізнес, нерухомість та відкриття банківських рахунків, її потрібно задекларувати. В іншому випадку ви зможете її використовувати лише для готівкових операцій на зразок оплати оренди чи походу в магазин. Проте, наша команда ознайомить вас з алгоритмом швидкого та законного декларування, щоб такої проблеми не виникло.

 

Отож, відповідь на питання, чи можуть неповнолітні вивозити валюту за кордон, є ствердною. На них поширюється той самий ліміт, що й на дорослих.

Юристи нашої компанії нададуть вам вичерпні відповіді на питання, котрі пов’язані з легальним вивезенням за кордон готівкових коштів. Тож звертайтеся – ми ефективно допоможемо в цьому питанні та зорієнтуємо у нормах чинного законодавства.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація