Як довести родинний зв’язок між особами при спадкуванні

"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Як довести родинний зв’язок між особами при спадкуванні

Час прочитання: 2 хв.

Спадкування майнових прав та обов’язків завжди було актуальною тематикою в нашій країні. Це в першу чергу пов’язано з тим, що незалежно від віку кожна особа може стати потенційним спадкоємцем майна.

Проте на практиці інколи виникають випадки, коли довести ступінь споріднення із спадкодавцем стає проблемним питанням, що як наслідок не дає можливості прийняти спадщину як за законом, так і за заповітом.

В такій ситуації слід чітко розуміти як вирішувати подібні питання на практиці, в чому і вбачається актуальність тематики.

У цій статті ми розглянемо як довести родинний зв’язок між особами при спадкуванні.

Що слід розуміти під родинними стосунками?

Виходячи із аналізу норм СКУ та ЦКУ поняття родинних стосунків включає в себе коло осіб, які пов’язані між собою певним ступенем споріднення. До прикладу – батьки, діти, баба, дід, рідні брат та сестра тощо.

Що потрібно для того, щоб довести родинний зв’язок під час спадкування?

Перш за все потрібно розуміти, якщо у ви потрапили в одну із подібних ситуацій:

  • є спадкоємцями відповідного майна померлої особи, проте “на руках” відсутні документи про підтвердження ступеня спорідненості із спадкодавцем;
  • маєте право на призначення пенсійних виплат через втрату годувальника і вам відмовили у їх призначенні через відсутність підтверджуючих фактів, що ви перебували з останнім у родинних стосунках;
  • якщо встановлення факту родинних стосунків тягне за собою настання певних юридичних наслідків (отримання спадщини тощо).

То у таких випадках ви маєте право звернутись до судових органів із заявою про встановлення факту, що матиме юридичне значення для заявника.

Який перелік документів для цього необхідний?

Звертаючись до суду ви подаєте позовну заяву в якій необхідно обов’язково зазначити:

  • з якою метою ви звертаєтесь до суду та який факт просите встановити;
  • чому ви не можете отримати відповідні документи іншим чином, ніж звернення до суду;
  • документальне підтвердження слів, що підтверджують факт.

До доказів, які слід подавати разом із заявою належать різні типи письмових матеріалів, що є цінними джерелами інформації для розуміння життєвого шляху людини. До них зазвичай відносять:

  • автобіографію особи; її особисте та ділове спілкування, що відображається в листах; особисті записи, щоденники, анкети; різні офіційні документи – судові рішення, листи, домові книги;
  • документи, видані органами реєстрації актів цивільного стану, необхідні для підтвердження неможливості заміни втрачених записів, змінення чи додавання інформації або виправлення помилки в актах цивільного стану;
  • письмові або усні показання чи пояснення свідків про те, що у заявника дійсно було родинні стосунки із померлою особою.

Якщо ви хочете прийняти спадщину, але не можете довести факт родинних стосунків із померлою особою, то у такому випадку звертайтесь до фахівців своєї справи – юридичної компанії “Приходько та партнери”. Ми маємо багаторічний досвід у вирішенні таких ситуацій, що робить нашу допомогу кваліфікованою та професійною.

Наші фахівці завжди застосовують індивідуальний підхід до клієнта, що дозволяє вирішувати всі ситуації в залежності від конкретних випадків та обставин по справі. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація