Фото: Як дізнатися чи відкрита кримінальна справа?

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Як дізнатися чи відкрита кримінальна справа?

Час прочитання: 3 хв.

Коли ми стикаємося з можливими порушеннями закону та неправомірними діями, з'ясування статусу кримінального провадження може бути важливим кроком для належного захисту наших прав та інтересів. Після того, як ви звернулися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення, необхідно зрозуміти, що кримінальна справа не розпочинається автоматично. Сам факт звернення із заявою ще не є ознакою відкриття кримінального провадження. Це тільки перший крок у складному процесі, який включає в себе ретельну перевірку і збирання доказів. Для належного захисту наших порушених прав важливо переконатися, чи справді відкрите кримінальне провадження. У отриманні даної інформації Вам допоможуть адвокати юридичної компанії «Приходько та партнери», які наддадуть вам юридичну підтримку на будь-якому етапі вашої справи.

Які можуть виникнути проблеми з перевіркою інформації в ЄРДР?

У силу різноманітних обставин, особа може бути зацікавлена в тому, щоб дізнатися, чи відкрите кримінальна справа або досудове розслідування проти неї. Однак, у багатьох випадках пошук такої інформації може стати складним. Наприклад, за прізвищем чи назвою юридичної особи неможливо знайти відомості про кримінальне провадження. В тому числі знаючи номер кримінального провадження, пошук в ЄРДР може не принести позитивних результатів, так як спосіб пошуку не відповідає стандартам отримання доступу до такої інформації.

Ще однією проблемою при пошуку відомостей про кримінальну справу є обмежене коло уповноважених осіб, яким надається доступ до ЄРДР, зокрема:

  • Власник ЄРДР;
  • Користувачі з відповідним доступом;
  • Керівники органів прокуратури;
  • Керівники НАБУ, ДБР, СБУ тощо;
  • Керівники органів досудового розслідувань;
  • Інші особи, встановленні законодавством.

За незаконне заволодіння відомостями ЄРДР передбачена кримінальна відповідальність, встановлення статтями 361 та 362 КК України. Цими нормами передбачена відповідальність за всі несанкціоновані дії з інформацією, яка міститься в автоматизованих системах та комп'ютерних мережах. Це означає, що доступ до таких відомостей є можливим лише у випадку використання їх визначеним колом осіб, які чітко встановлені законодавством. Таким чином, самостійне отримання інформації про наявність кримінальної справи або провадження стосовно фізичних чи юридичних осіб є неможливим і може кваліфікуватися як незаконні дії відповідно до кримінального законодавства.

Як отримати відомості про кримінальне провадження?

Є два способи отримання інформації:

  • Звернутися особисто до органів нацполіції для отримання витягу з ЄРДР; 
  • Звернутися до адвоката, який має повноваження надіслати адвокатський запит до відповідних органів про отримання інформації про кримінальну справу.

Важливо! Інформацію про кримінальну справу, крім встановлених законодавством осіб, можуть отримати сторони кримінального провадження у формі витягу, який включає в себе такі деталі, як дата подання заяви про злочин, інформація про особу, яка подала заяву, опис події злочину та його поточна кваліфікація.

Чим ми можемо допомогти?

У ситуації, коли особа має серйозні підстави підозрювати, що проти неї може бути порушено кримінальну справу, але відсутні доступні шляхи для самостійного знаходження цієї інформації, важливо звернутися до адвокатів для отримання допомоги.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Адвокат юридичної компанії «Приходько та партнери», спеціалізований у кримінальних справах, може надати необхідну підтримку та допомогу в цій ситуації. Він зможе взяти на себе роль посередника між клієнтом і правоохоронними органами, здійснити відповідні запити та дізнатися інформацію про статус кримінального провадження. Він також має доступ до спеціалізованих ресурсів та баз даних, що дозволяє йому отримувати інформацію, недоступну для загальної публіки.

Не зволікайте та звертайтесь до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація