Фото: ЯК ДІЯТИ ПІД ЧАС ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ НА ВУЛИЦІ?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

ЯК ДІЯТИ ПІД ЧАС ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ НА ВУЛИЦІ?

Час прочитання: 3 хв.

Ні для кого не секрет, що отримати повістку може будь-який чоловік у будь-якому місці. Вулиця не є цьому виключенням. Але, на жаль, не всі знають як себе поводити при зустрічі з представниками центрів комплектування та соціальної підтримки. Звичайно не найкращим варіантом буде тікати від представників військкомату або вчиняти інші дії (кричати, знімати на відео, тощо). Спершу потрібно розуміти нормативно-правову базу щодо вручення повісток, а також знати та вміти користуватися своїми правами.

Місце вручення

Законодавство не містить заборони вручення повісток на вулиці. Тому кричати, що працівники військкоматів не мають права цього робити недоцільно.

Хто може вручити?

Не кожна особа у військовій формі є представником військкомату та має право на вручення повістки. При врученні повістки працівник центру комплектування повинен представитися та за потреби пред’явити відповідне посвідчення. Його дані можна записати.

Реквізити повістки

Повістка повинна бути обов'язково заповнена всіма необхідними реквізитами, підписана військовим комісаром та з печаткою.

Порядок вручення

Перед врученням повістки працівники військомату повинні з'ясувати особу. Наприклад, якщо чоловікові більше 60 років він не є військовозобовязаним та вручати йому повістку на вулиці немає потреби. Якщо особу не встановлено, то зрозуміло, що повістка не може бути виписана, бо немає даних. А виписати повістку без встановлення даних особи не можна. При отриманні повістки громадянин зобов'язаний розписатися про отримання з зазначенням дати отримання.

 

Відмова

Відмовитися від отримання повістки також можна, але варто пам'ятати, що при цьому складається акт у присутності свідків та в подальшому це може розцінюватися як ухилення від військової служби.

Вручення повістки не за місцем реєстрації

Якщо до прикладу, особа тимчасово поїхала в інше місто або область і там на вулиці зустріла працівників цетру комплктування та соціально підтримки, то можна відразу повідомити їх про те, що Ви знаходитеся на обліку в іншому центрі комплектування та за можливості показати довідку про місце реєстрації або військовий квиток. Якщо все ж таки отримали повістку на вулиці в іншому місці, то можна прийти до центру комплектування та територіальної підтримки та надати підтверджуючі документи про перебування на військовому обліку в іншому місці.

 

Отже, не потрібно боятися отримати повістку на вулиці. Потрібно знати та розуміти, що у випадку незрозумілої ситуації завжди можна скористатися допомогою та консультаціями фахових спеціалістів. Краще звичайно мати контакти таких фахівців, адже за потреби можна отримати підказку, як діяти в тій чи іншій ситуації ,навіть, в телефонному режимі.

Варто пам'ятати, що знання своїх прав та можливість їх захистити допоможе уникнути незаконних дій зі сторони працівників центрів комплектування та соціальної підтримки при врученні повістки на вулиці. Заповніть форму нижче для розрахунку ціни допомоги юриста у питанні: "Що робити і як поводитися під час вручення повістки"? Наш юрист з Вами зв'яжеться та проконсультує з питань вручення повісток, мобілізації, відстрочки тощо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація