Фото: Як державному службовцю задекларувати автомобіль, куплений за кордоном? Поради адвоката

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Як державному службовцю задекларувати автомобіль, куплений за кордоном? Поради адвоката

Час прочитання: 3 хв.

 В юридичну компанію "Приходько та партнери" звернулася людина з таким питанням:

"Державний службовець, на посаді - заступника директора коледжу в обласному центрі, у декларації за 2019 р. вказала заощадження 10 тис. доларів, спільні з чоловіком. У 2020 р. придбала автомобіль в США. Оплата самої покупки, переведенням в США, була зроблена від імені чоловіка (з 99% впевненості, документів я ще не бачив), а розмитнений автомобіль на неї саму, на початку березня 2020 р. Вартість авто і розмитнення близько 7 800 доларів. Тут виникає перше запитання - ці зміни не були задекларовані, відповідно, необхідно це зробити. "

 Консультація адвоката

 З 01.01.2020 року повідомлення про суттєві зміни зобов'язані подавати виключно суб'єкти декларування, які є посадовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб'єкти декларування, які займають посади, пов'язані з високим рівнем корупційних ризиків.

 Це, окрім іншого, керівники, заступники керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя, керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній Республіці Крим і обласного значення, району в місті, міста районного значення.

 Тому, Вам необхідно з'ясувати у відділі кадрів, чи відноситься посада "Заступник директора коледжу в обласному центрі" до цього переліку. Якщо не відноситься, то повідомлення про істотні зміни не подаємо!

 Якщо ж відноситься, то читайте далі.

 Придбання автомобіля за кордоном, що підтверджується відповідними документами, без його державної реєстрації в Україні вважається «придбанням майна» (в розумінні частини другої ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»).

 Якщо суб'єкт декларування придбав за межами України автомобіль, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів (у 2020 році - 105 100 грн), він повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів з моменту набуття права власності за договором.

 В даному випадку при визначенні вартості автомобіля витрати по стягуванню податків, зборів та інших обов'язкових платежів, пов'язаних з ввезенням автомобіля на митну територію України та його державної реєстрації, не враховуються. При цьому, якщо при реєстрації автомобіля або його митному оформленні, зокрема сплату ввізного мита, акцизного податку або податку на додану вартість, суб'єкт декларування сплатив понад 50 ПМ, то такий витрата повинен бути відображений в декларації - в розділі 14 «Витрати і угоди суб'єкта декларування».

 При вирішенні питання про подачу повідомлення треба брати до уваги одноразові витрати в розмірі понад 50 ПМ, а не сукупні витрати. Тобто, якщо загальна вартість майна - понад 50 ПМ, але воно придбане кількома платежами, що не перевищують 50 ПМ, то вказувати інформацію про витрату не потрібно.

 Тому, Вам потрібно:

  • Змінити договір, в якому вказати, що право собствености на автомобіль виникає з моменту отримання або моменту реєстрації, взагалі договір підлаштувати під Вашу ситуацію. Заповнюємо розділ "Цінне рухоме майно-транспортні засоби", вносимо інформацію про машину. Так само, в розділі "Витрати" відображаємо суму грошей витрачену на оплату інвойсу.
  • Вартість розмитнення у Вас теж підлягає декларуванню окремо, в розділі "Витрати" та за умови, що були оплачені одним платежем. Якщо ж 10 днів пропустили, тоді потрібно в розділі "Мої повідомлення" обґрунтувати причину: це або хвороба, або технічна несправність сайту НАЗК, ну або платіж робили не Ви особисто, хтось за Вашим дорученням і Ви не знали, коли цей платіж пройшов і т.д.

 Друге питання

 В цей же період, на початку березня, на цю ж людину розмитнюється інший автомобіль. По ньому ніяких оплат не проводилося цією людиною або будь-якими пов'язаними особами, аж до моменту розмитнення. Орієнтовна вартість з розмитненням - 6 тис. доларів. Це необхідно відобразити в декларації, а автомобіль необхідно переоформити на непов'язану особу.

Консультація адвоката

 Тут юридична частина така ж, як і в попередньому питанні. Крім цього, рекомендуємо підписати договір доручення з людиною, на яку потім буде переоформлене авто. У договорі написати, що та людина доручила суб'єкту декларування внести оплату за розмитнення його грошима, в зв'язку з його відсутністю, хворобою і т.д. з подальшим переоформленням транспортного засобу на нього.

 При заповненні повідомлення:

  • У розділі "Цінне рухоме майно-транспортні засоби", джерело ставите "Інше" і пишіть договір доручення.
  • Інші розділи не заповнюються.
  • Після переоформлення транспортного засобу на іншу людину, знову вносите в цей розділ, джерело ставите "Інше" і пишіть договір доручення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація