Взаємодія адвокатів і приватних виконавців

"Ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час!"

Горелик Євген Борисович
E-mail
gorelik@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-49

Адвокат спеціалізується на стягненні заборгованості та виконанні судових рішень.

Зв'язатися зараз

Взаємодія адвокатів і приватних виконавців

Час прочитання: 3 хв.

Питання взаємодії приватних виконавців з адвокатами неодноразово були предметом обговорення як адвокатської спільноти, так і спільноти приватних виконавців, що вказує на актуальність та важливість вирішення цього питання як для приватних виконавців, так і для адвокатів.

Мені близька ця тема, тому як я маю досвід роботи як адвоката, так і приватного виконавця, тому можу висвітлювати це питання і як адвокат, і як виконавець, виходячи з власного досвіду.

 

Знання всіх нюансів виконання судових рішень для адвоката, який працює у сфері виконання судових рішень є обов’язковим для надання якісної та повної допомоги клієнту і обрання належних правових заходів захисту. Питання виконання судових рішень дуже специфічне і має безліч нюансів, а деякі питання взагалі законодавчо неврегульовані та можуть мати місце правові колізії, які підлягають  вирішення виконавцем.

Це багатогранне питання, яке можливо розмежувати на окремі пункти та підпункти, кожен з яких є актуальним і має величезне практичне значення як для адвоката, так і для приватного виконавця, і, за умови професійного відношення, може бути взаємовигідним для обох сторін, а головне сприяти захищенню прав як стягувача, так і боржника у виконавчому провадженні:

  • Адвокат, представляючи інтереси позивача, зацікавлений у повному виконанні судового рішення, що здійснює виконавець в межах відкритого виконавчого провадження
  • Приватний виконавець теж зацікавлений у отриманні на виконання виконавчого документу, який буде виконувати з використанням всіх наданих законодавством прав та повноважень, оскільки саме від повного виконання залежить і основна винагорода виконавця, яка складає 10% від фактично стягнутої суми. І тут дуже важливо знання адвокатом всіх тонкощів виконавчого провадження, від моменту пред’явлення виконавчого документу до виконання до моменту його повного фактичного виконання, можливостей та обов’язків виконавця. Наприклад, надсилання виконавцю рішення без відмітки про набрання рішенням законної сили
  • Співпраця приватного виконавця та адвоката при наданні інформації за виконавчим провадженням та подання до виконавця різноманітних запитів, клопотань, заяв, звернень, а іноді і скарг. І тут теж дуже важливий фаховий рівень як виконавця, так і адвоката, оскільки багато питань, які задаються адвокатом, є або у вільному доступі та користуванні сторін виконавчого провадження, або оскарження окремих дій не буде правильно обраним способом захисту прав та інтересів клієнта, буде дуже енерго- та матеріальнозатратними

 

  • Оскарження адвокатом окремих виконавчих дій та документів виконавчого провадження – постанов виконавця, арештів з майна та рахунків боржника та т.і. В цьому аспекті важлива як первинна комунікація між виконавцем та адвокатом, медіація між ними. Вважаю, що більшість питань можливо вирішити у поза судовому порядку. А якщо питання вирішується шляхом подання позовних заяв та скарг, важливо сформулювати вимоги правильно і вірно, з урахуванням всіх нюансів законодавства про виконання судових рішень і сталої судової практики з вирішення окремих питань.
  • Вирішення в межах виконавчого провадження правових питань як стягувача, так і боржника, інтереси яких у виконавчому провадженні представляють адвокати.

Адвокатське бюро Приходько та партнери, яке має достатній штат адвокатів, довгу та позитивну біографію, має у своєму складі адвокатів, безпосередньо зайнятих у питаннях виконання судових рішень та інших виконавчих документів, що гарантує професійний підхід до юридичних тонкощів професії приватного виконавця, розуміння всіх нюансів і професійних питань приватних виконавців і пропонує вирішення більшості з питань взаємодії між адвокатами та виконавцями.

Так, адвокатське бюро на сьогодні має величезний потенціал  судової практики у цивільних, господарських, адміністративних спорах, великі кейси з стягнення заборгованості і зацікавлене у компетентному та повному виконанні судових рішень у процесі примусового виконання, як крайньої стадії судового процесу та Адвокатське бюро готове у цьому напрямку співпрацювати з приватними виконавцями на взаємовигідних засадах, з метою повного виконання судових рішень.

В свою чергу приватні виконавці потребують професійного адвокатського захисту у дисциплінарних процесах, процесах оскарження виконавчих документів та здійснення виконавчих дій, здійснення супроводу клієнтів у процесах примусового виконання судових рішень, різноманітних судових процесах і ці послуги теж здатне професійно та якісно надавати адвокатське бюро.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація