Визнання права власності в порядку спадкування через суд

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Визнання права власності в порядку спадкування через суд

Час прочитання: 2 хв.

Право власності є одним з фундаментальних прав людини, що забезпечує індивідуальну свободу та розвиток громадян в суспільстві кожної держави. Закони України надають громадянам право на спадкування майна після смерті спадкодавця. Однак часто на практиці право власності на спадкове майно стає предметом суперечок і спорів під час якого сторони не можуть дійти згоди.

У таких випадках особи можуть звернутися до суду з метою визнання права власності в порядку спадкування. У цій статті ми розглянемо особливості визнання права власності в порядку спадкування через органи судової влади.

В Україні право власності на спадщину визнається та регулюється ЦКУ. Законодавчий акт передбачає, що за загальним правилом спадщина може бути передана спадкоємцям за законом або за заповітом.

Проте, виникає питання у яких випадках слід звертатися до судових органів для того, щоб прийняти спадщину?

Стаття 392 ЦКУ зазначає, якщо право власності не визнається іншою особою, або вона заперечує про наявність такого права, а також у випадку, коли власник майна втратив документ, що засвідчує його право власності, то тоді така особа має можливість звернутися до суду і подати позов з метою визнати таке право власності на майно за нею.

Таким чином, існує всього дві законодавчі підстави, які передбачають право особи на звернення до судових органів за захистом свого права власності на майно.

Проте, Верховний суд України окрім наведених випадків вище, зазначає також про те, що особа може звернутися до судових органів за захистом свого права на спадкування і в тому випадку, коли їй нотаріус відмовляє в документарному оформленні її спадкових прав.

Це також і стосується тієї ситуації, коли особа з тих чи інших причин не встигла протягом 6 місяців прийняти спадщину та їй необхідний додатковий термін для реалізації цього права на практиці (справа № 227/3750/19).

Який перелік документів необхідний для того, щоб звернутися до суду?

Перш за все, щоб особі визнати право власності на спадкування, то слід подати до суду заяву із таким орієнтовним переліком документів (копії):

  • Паспорт;
  • РНОКПП;
  • Документ, що підтверджує сплату судового збору;
  • Заповіт (якщо він був написаний спадкодавцем);
  • Довідка, що підтверджує смерть спадкодавця;
  • Довідка, що підтверджує прийняття спадщини;
  • Якщо предметом позову є нерухоме майно, то технічний паспорт на житловий будинок або документ, що підтверджує виділення земельної ділянки спадкодавцю;
  • Свідоцтво про право на спадщину;
  • Копія позовної заяви.

Якщо вам потрібна допомога у питанні спадкування права власності в судому порядку, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.  Ми надамо вам всю необхідну юридичну підтримку в цивільних справах, зокрема у справах про спадкування та визнання права власності, оскільки маємо відповідний досвід у вирішенні такого роду проблем.

Наша команда проконсультує вас, щодо всіх виникаючих питань, допоможе скласти позовну заяву та представить ваші інтереси у суді. Звертайтесь до адвокатського бюро "Приходько та партнери" для отримання кваліфікованої юридичної допомоги у вашому питанні!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація