Фото: Визнання права власності на нерухоме майно за рішенням суду

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Визнання права власності на нерухоме майно за рішенням суду

Час прочитання: 3 хв.

Зв’язатися зі спеціалістом

Головним правовим інститутом в будь-якій державі являється інститут приватної власності. Саме його регламентацією визначається характер регулювання інших складових цивільного права. В цій статті наші спеціалісти, фахівці юридичного бюро Приходько та Партнери проаналізують процедуру визнання права власності на нерухоме майно за рішенням суду.

Визнання права власності через суд: про що потрібно пам’ятати?

Розпочнемо з аналізу самого визначення. Визнання права власності на майно в суді – це тривалий процес, який полягає у зверненні сторін до судових установ для встановлення юридичного власника нерухомого майна. Саме об’єкти нерухомості являються предметом спору між сторонами. Головна мета судового процесу – розв’язання питання законності користування, розпорядження, володіння цим майном. 

В яких випадках можуть виникати проблеми з правом власності? Причини цього можуть бути найрізноманітніші:

  • Суперечки щодо здійснення процедури купівлі-продажу майна.
  • Фальсифікація документів про набуття права власності.
  • Суперечки щодо спадку.
  • Злочинні дії, серед яких – шахрайство та крадіжки. 

Фото Визнання права власності на нерухоме майно

Додатковими причинами можуть виступати майнові права. В такому випадку декілька осіб можуть претендувати на нерухоме майно. 

Пропонуємо більш детально розглянути процедуру визнання права власності в судовому порядку. По-перше, сторона, яка претендує на право власності, подає позовну заяву до суду. В цій заяві чітко викладаються всі докази і факти, які стануть підтвердженням права власності. 

По-друге, після того, як позов буде подано до суду, розпочинається його розгляд. Зокрема, на цьому етапі розглядаються докази, які представила кожна із сторін. Це можуть бути, наприклад, документи про право власності, висновки експертів, свідчення свідків. В деяких випадках також призначається експертиза майна для встановлення його походження та інших дуже важливих для суду фактів. 

По-третє, після того, як буде розглянуто доказову базу,  суд приймає рішення щодо визнання права власності на нерухоме майно. Якщо таке рішення було прийнято, відбувається його фіксація та встановлюється механізм його реалізації. 

Які наслідки має визнання права власності на нерухомість в судовому порядку?

Розпочнемо з того, що за визнання права власності на об’єкт нерухомості власник отримає захист своєї власності та всебічну юридичну підтримку. Тобто, така особа може вільно користуватись, розпоряджатись і володіти цим майном в рамках чинного законодавства.

Також це означає, що інші особи мають обов’язково поважати це право, утримуючись від дій, які можуть стати на шляху виконань рішення суду. 

Окрім цього, судове визнання права власності може здійснити вплив на ряд інших правових відносин. Наприклад, якщо мова йде про об’єкти нерухомості, власник може здійснити його продаж або обтяження. 

Фото Визнання права власності на нерухоме майно

Варто пам’ятати про те, що навіть визнання права власності на нерухоме майно в суді – не гарантія того, що це буде остаточне рішення. В деяких випадках може бути подано касаційну скаргу або апеляцію на рішення суду. Тобто, справу можуть переглянути вищі інстанції. 

Підбиваючи підсумки, зазначимо наступне: спори про право власності на об’єкти нерухомості можуть бути достатньо заплутаними та складними. Саме тому варто звернутись за допомогою до юристів Приходько та Партнери. Ми маємо багаторічний досвід у справах цієї галузі. Запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до кожної справи. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з визнання права власності на нерухоме майно за рішенням суду заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.7

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація