Виїзд за кордон з інвалідом

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Виїзд за кордон з інвалідом

Час прочитання: 3 хв.

В мирний час, чоловіки, які є військовозобов’язаними, мають можливість супроводжувати родича з інвалідністю за кордон. Але під час воєнного стану, ця можливість може бути обмежена. Проте, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю мають право на виїзд за кордон.

Потрібно розуміти, що мова йде саме про супровід інваліда, а не просто про виїзд особи, у якої є родич з інвалідністю, котрий перебуває на території України.

 

Дуже частою помилкою є те, що люди які мають родичів з інвалідністю вважають, що вони можуть виїжджати закордон легко туди і назад. Проте це не зовсім так. Оскільки мова йде про супровід. Тобто родича з інвалідністю можна супроводжувати за кордон, а от виїжджати без нього можна лише в тому разі якщо він/вона стоять там на консульському обліку.

Чи можливий виїзд за кордон з інвалідом?

Так, можливий, при наявності всіх відповідних документів, якими залежно від обставин можуть бути:

Документи, що підтверджують родинний зв'язок, документи, що підтверджують інвалідність – тут мова йде саме про додатковий документ, пенсійне чи інше посвідчення, що підтверджує інвалідність, крім довідки МСЕК. Оскільки за наявності лише цієї довідки, перетин буде неможливий. Документ, що підтверджує наявність спільного місця проживання і т.д.

Чи можливий виїзд за кордон з інвалідом будь-якої групи?

Ні, супровід передбачений лише інвалідів I чи II групи.

Також встановлено умову, що повернення до України можливе лише разом з особою, яку ви супроводжували через кордон. Значить, якщо особа з інвалідністю повертається самостійно, це розглядається як порушення. Однак, наразі законодавство не передбачає відповідальності за таке порушення.

Потрібно бути готовим до того, що у разі ненадання повного пакету документів необхідних для перетину кордону працівники державної прикордонної служби можуть видати Акт відмови в перетині кордону. Тому, аби точно підготуватися та розуміти всі нюанси краще перед цим проконсультуватися з юристом, щоб мінімізувати можливість допущення банальних помилок.

 

І головне питання чи потрібна відстрочка для виїзду. Наші юристи мають не тільки теоретичний досвід, а і практичний, тож зможуть зорієнтувати вас, що саме потрібно знати та які нюанси можуть бути. Усі ці питання можна обговорити з нашими військовими юристами на консультації. Консультацію можна замовити онлайн по телефону або якщо ви проживаєте у Києві або маєте змогу, то під'хати до офсіу на очну консультацію.

Щоб отримати консультацію юриста щодо виїзду за кордон з інвалідом, які потрібно при цьому мати документи та з якими складнощами можете зіткнутись при перетині кордону - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація