Виїзд за кордон, якщо дитина інвалід

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в РТЦК та СП (військкоматі)

Зв'язатися зараз

Виїзд за кордон, якщо дитина інвалід

Час прочитання: 3 хв.

Питання виїзду за кордон під час воєнного стану цікавлять багатьох людей, оскільки законодавство періодично змінюється, тож потрібно розумітися на чинних правових нормах, якщо є бажання виїхати. Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» тримають руку на пульсі законодавчих новин та регулярно консультують своїх клієнтів з цього приводу. А ще ми здійснюємо юридичний супровід у важливих для вас питаннях, тож ви не залишаєтеся з ними сам на сам, якщо бачите порушення своїх прав. Розглянемо більш детально, що говорять чинні правові норми щодо виїзду за кордон для тих, хто має дитину з інвалідністю.

Виїзд за кордон, якщо дитина інвалід - information deskЧи потрібно зніматися з військового обліку?

Коли йдеться про батька, який виховує неповнолітню дитину з інвалідністю та має намір з нею разом перетнути кордон, зніматися з обліку не потрібно в тому випадку, коли поїздка передбачається на термін, менший від 3 місяців.

Для перетину кордону потрібно, аби було свідоцтво про народження дитини чи документи, котрі підтверджують повноваження особи, котра її супроводжує. Другий випадок стосується ситуацій, коли супровід здійснює опікун, піклувальник, хтось з прийомних батьків чи батьків-вихователів. Також, згідно з нормами Закону «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», має бути посвідчення щодо призначення соціальної допомоги, де зафіксовано статус дитини з інвалідністю. Також це може бути документ у вигляді медичного висновку про дитину з інвалідністю. Його копія теж підійде, але необхідно, аби вона була нотаріально завірена.

Також важливо зазначити те, що виїзд можливий лише тоді, коли йдеться про супровід дитини з І чи ІІ групою інвалідності. На ІІІ групу цей дозвіл не поширюється.

Виїзд без самої дитини не допускається, йдеться винятково про роль супроводжуючого. Ця норма передбачена у чинних «Правилах перетинання державного кордону громадянами України».

 

Виїзд за кордон, якщо дитина інвалід - gry 4909 1

Виїзд за кордон, якщо дитина інвалід - group protectionЧому юридична допомога у таких випадках може бути корисною?

Часто трапляється так, що люди не знають усієї необхідної інформації, а у відкритих джерелах знаходять лише часткову правду. Це може загрожувати тим, що вже на кордоні у вас не знайдеться якогось із необхідних документів або ви не знатимете потрібної юридичної норми, якщо зіткнетеся з немотивованою відмовою. Тому, перш ніж їхати, варто звернутися за консультацією до юриста, аби отримати відповіді на свої важливі запитання, а також рекомендації, як уникнути непотрібних проблем.

Фахівець, який регулярно працює в темі запитів, пов’язаних з міграційним правом, знає найбільш поширені труднощі, з якими стикаються клієнти при перетині державного кордону. Тож він розуміє, як їм можна запобігти.

 

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» надає консультації у різних форматах, тому клієнт може обрати, що для нього буде найбільш комфортним. Це може бути:

  • очна консультація в офісі;
  • відеодзвінок;
  • спілкування по телефону.

Ми допоможемо вам якісно реалізувати свої права та уникнути зловживань з боку посадових осіб. Також ви можете звернутися до нас з багатьох інших питань міграційного права, оскільки воно є одним з ключових напрямків роботи нашої адвокатської компанії.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація