
"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".
Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в РТЦК та СП (військкоматі)
Виїзд за кордон, якщо дитина інвалід
Питання виїзду за кордон під час воєнного стану цікавлять багатьох людей, оскільки законодавство періодично змінюється, тож потрібно розумітися на чинних правових нормах, якщо є бажання виїхати. Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» тримають руку на пульсі законодавчих новин та регулярно консультують своїх клієнтів з цього приводу. А ще ми здійснюємо юридичний супровід у важливих для вас питаннях, тож ви не залишаєтеся з ними сам на сам, якщо бачите порушення своїх прав. Розглянемо більш детально, що говорять чинні правові норми щодо виїзду за кордон для тих, хто має дитину з інвалідністю.
Чи потрібно зніматися з військового обліку?
Коли йдеться про батька, який виховує неповнолітню дитину з інвалідністю та має намір з нею разом перетнути кордон, зніматися з обліку не потрібно в тому випадку, коли поїздка передбачається на термін, менший від 3 місяців.
Для перетину кордону потрібно, аби було свідоцтво про народження дитини чи документи, котрі підтверджують повноваження особи, котра її супроводжує. Другий випадок стосується ситуацій, коли супровід здійснює опікун, піклувальник, хтось з прийомних батьків чи батьків-вихователів. Також, згідно з нормами Закону «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», має бути посвідчення щодо призначення соціальної допомоги, де зафіксовано статус дитини з інвалідністю. Також це може бути документ у вигляді медичного висновку про дитину з інвалідністю. Його копія теж підійде, але необхідно, аби вона була нотаріально завірена.
Також важливо зазначити те, що виїзд можливий лише тоді, коли йдеться про супровід дитини з І чи ІІ групою інвалідності. На ІІІ групу цей дозвіл не поширюється.
Виїзд без самої дитини не допускається, йдеться винятково про роль супроводжуючого. Ця норма передбачена у чинних «Правилах перетинання державного кордону громадянами України».
Чому юридична допомога у таких випадках може бути корисною?
Часто трапляється так, що люди не знають усієї необхідної інформації, а у відкритих джерелах знаходять лише часткову правду. Це може загрожувати тим, що вже на кордоні у вас не знайдеться якогось із необхідних документів або ви не знатимете потрібної юридичної норми, якщо зіткнетеся з немотивованою відмовою. Тому, перш ніж їхати, варто звернутися за консультацією до юриста, аби отримати відповіді на свої важливі запитання, а також рекомендації, як уникнути непотрібних проблем.
Фахівець, який регулярно працює в темі запитів, пов’язаних з міграційним правом, знає найбільш поширені труднощі, з якими стикаються клієнти при перетині державного кордону. Тож він розуміє, як їм можна запобігти.
Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» надає консультації у різних форматах, тому клієнт може обрати, що для нього буде найбільш комфортним. Це може бути:
- очна консультація в офісі;
- відеодзвінок;
- спілкування по телефону.
Ми допоможемо вам якісно реалізувати свої права та уникнути зловживань з боку посадових осіб. Також ви можете звернутися до нас з багатьох інших питань міграційного права, оскільки воно є одним з ключових напрямків роботи нашої адвокатської компанії.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
передзвонимо
протягом дня