Виїзд за кордон, якщо дружина інвалід
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

Виїзд за кордон, якщо дружина інвалід

Час прочитання: 2 хв.

Громадяни України вільні у пересуванні та виборі місця проживання. Але на жаль з початком повномасштабної війни це право для деяких категорій осіб стало обмеженим. Чоловіки, що мають право на відстрочку від мобілізації все більше цікавляться питанням виїзду за межі України.

Наприклад, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, що були внесені 10 вересня 2022 року, чоловік може виїхати за кордон разом з дружиною-інвалідом. Тобто, ключовим правилом є супроводження дружини інваліда за кордон. Якщо чоловік сам спробує виїхати за межі України, то може трапитися так, що його не пропустять на кордоні.

 

Документи, що підтверджують право виїзду

  • Документи, що посвідчують особи громадян, які плануть виїзд. Тут все зрозуміло, що повинні бути наявні паспорти.
  • Копії документів, що підтверджують родинні відносини. В даній ситуації такими документами є свідоцтво про шлюб.
  • Копії документів, що підтверджують інвалідність дружити. Такими документами є пенсійне посвідчення або посвідчення про призначення соціальної допомоги, також може бути довідка про отримання пенсії або соціальної допомоги по інвалідності. Варто зауважити, що довідка МСЕК не є документом, що дозволяє перетинати кордон. Її виключено з переліку з метою усунення випадків зловживання.

Всі копії документів повинні бути нотаріально завіреними. Краще також мати з собою і їх оригінали.

  • Чи має значення група інвалідності дружини?

- Ні, не залежно від групи інвалідності чоловік може виїхати за кордон супроводжуючи дружину. Навіть 3 група інвалідності дає право на виїзд за кордон.

  • Чи можна виїхати чоловіку самостійно?

- Так, можна, але в такому разі особа, яку супроводжують, повинна стати на консульський облік.

  • Скільки разів можна виїжджати?

- Кількість разів перетину кордону законом не обмежено. Тобто, це означає, що можна виїжджати стільки разів скільки потрібно.

  • Чи потрібен дозвіл ТЦК та СП?

Законодавство не вимагає жодних дозволів від ТЦК та СП у разі виїзду за кордон чоловіку, який має дружину з інвалідністю. Тобто, попередньо звертатися в ТЦК та СП не потрібно.

 

Отже, виїхати за межі України військовозобовязаним чоловік, що має дружину з інвалідністю може. Звичайно, що кожна ситуація є індивідуальною, але у випадку незрозумілих обставин варто користуватися юридичною допомогою. Адже фахові консультації фахівців в галузі військового права допоможуть уникнути багатьох помилок. А знання своїх прав - це запорука їх успішної реалізації. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться для надання первинної консультації та зорієнтує щодо переліку документів для перетину кордону з інвалідом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація