
"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".
Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в РТЦК та СП (військкоматі)
Виїзд за кордон особам з інваліднистю 3 групи
Під час воєнного стану перелік осіб, які можуть виїхати за кордон, значно скоротився. Згідно зі статтею 5 Закону України “Про воєнний стан”, введення воєнного стану може супроводжуватися обмеженнями на виїзд громадян за кордон. Такі обмеження вводяться з метою забезпечення національної безпеки та відстоювання суверенітету та територіальної цілісності держави.
Проте, є певні виключення, які дозволяють певним категоріям осіб перетнути кордон за наявності вичерпного переліку документів.
В цій статті зосередимо увагу на перетині кордону особами з інвалідністю.
Існує нормативно-правовий акт, якій дає вичерпний перелік документів, які є підставою для виїзду закордон. Ідеться про Правила перетинання державного кордону громадянами України, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.
Нас з вами цікавить наступний пункт:
«особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики».
Виходячи з вищезазначеного, виїзд особам з інвалідністю дозволений, незалежно від того, яка група інвалідності у особи наявна.
До речі, Державна прикордонна служба України додатково вказує на своєму офіційному вебсайті про те, що виїзд за межі України осіб з інвалідністю не обмежується по кількості перетинань державного кордону на виїзд з України.
Отже, якщо ви є особою з інвалідністю (навіть третьої групи), то фактична підстава для виїзду у вас є і залишилось основне – доведення цієї підстави в юридичній площині на основі переліку документів, зазначених вище.
Остаточне рішення приймається прикордонниками на пункті пропуску, в ході вивчення документів та з’ясування обставин. Варто додати, що прикордонники мають в цьому випадку дуже широкі повноваження і у випадку, якщо вони за якихось причин приймуть рішення просто не пропустити особу з інвалідністю закордон, у якої наявний повний пакет документів, то вже нічого вдіяти не вдасться. Навіть оскарження рішення ДПСУ в судовому порядку не вирішить питання, адже суд не може перебирати на себе повноваження прикордонників.
Саме в такому випадку, перш ніж щось робити, радимо звертатись до юристів, які допоможуть не просто скласти весь перелік необхідних документів і проконсультувати, як правильно захищати свої права на кордоні, а й можуть супроводити вас на кордоні, захищаючи ваші права та інтереси безпосередньо під час перетину кордону.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
передзвонимо
протягом дня