Виїзд за кордон особам з інваліднистю 3 групи

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в РТЦК та СП (військкоматі)

Зв'язатися зараз

Виїзд за кордон особам з інваліднистю 3 групи

Час прочитання: 2 хв.

Під час воєнного стану перелік осіб, які можуть виїхати за кордон, значно скоротився. Згідно зі статтею 5 Закону України “Про воєнний стан”, введення воєнного стану може супроводжуватися обмеженнями на виїзд громадян за кордон. Такі обмеження вводяться з метою забезпечення національної безпеки та відстоювання суверенітету та територіальної цілісності держави.

Проте, є певні виключення, які дозволяють певним категоріям осіб перетнути кордон за наявності вичерпного переліку документів.

В цій статті зосередимо увагу на перетині кордону особами з інвалідністю.

Існує нормативно-правовий акт, якій дає вичерпний перелік документів, які є підставою для виїзду закордон. Ідеться про Правила перетинання державного кордону громадянами України, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.

Виїзд за кордон особам з інваліднистю 3 групи - team informationНас з вами цікавить наступний пункт:

«особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики».

 

Виходячи з вищезазначеного, виїзд особам з інвалідністю дозволений, незалежно від того, яка група інвалідності у особи наявна.

До речі, Державна прикордонна служба України додатково вказує на своєму офіційному вебсайті про те, що виїзд за межі України осіб з інвалідністю не обмежується по кількості перетинань державного кордону на виїзд з України.

Виїзд за кордон особам з інваліднистю 3 групи - urb 4423 1

Отже, якщо ви є особою з інвалідністю (навіть третьої групи), то фактична підстава для виїзду у вас є і залишилось основне – доведення цієї підстави в юридичній площині на основі переліку документів, зазначених вище.

 

Остаточне рішення приймається прикордонниками на пункті пропуску, в ході вивчення документів та з’ясування обставин. Варто додати, що прикордонники мають в цьому випадку дуже широкі повноваження і у випадку, якщо вони за якихось причин приймуть рішення просто не пропустити особу з інвалідністю закордон, у якої наявний повний пакет документів, то вже нічого вдіяти не вдасться. Навіть оскарження рішення ДПСУ в судовому порядку не вирішить питання, адже суд не може перебирати на себе повноваження прикордонників.

Саме в такому випадку, перш ніж щось робити, радимо звертатись до юристів, які допоможуть не просто скласти весь перелік необхідних документів і проконсультувати, як правильно захищати свої права на кордоні, а й можуть супроводити вас на кордоні, захищаючи ваші права та інтереси безпосередньо під час перетину кордону.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація