Виїзд за кордон осіб з інвалідністю

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Виїзд за кордон осіб з інвалідністю

Час прочитання: 3 хв.

Доволі актуальним і поширеним питанням, з приводу якого клієнти звертаються до нас для отримання консультації, є наявність можливості отримання дозволу для виїзду за кордон особам з інвалідністю. Безперечно, різні життєві обставини й потреби змушують осіб змінювати місце проживання/постійного перебування і шляхом виїзду за межі своєї держави, тому необхідно ознайомитися із законодавчою базою України, аби зробити цей процес легальним та зрозумілим.

З огляду на це проаналізуймо норми законодавства, що регулюють питання виїзду за кордон.

Виїзд за кордон осіб з інвалідністю - business protectionТак, згідно з Законом України «Про мобілізацію» особи з інвалідністю мають відстрочку від призову, а, отже, мають також і право перетинати державний кордон. У Постанові КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» вказано, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон.

Однак, незважаючи на дану дозвільну норму, наразі існує багато суперечностей і безпідставної інформації щодо осіб з інвалідністю ІІІ групи, а саме неможливості їх виїзду закордон. Це породжує хаос серед населення та вводить в оману, хоча така заборона не має жодного підґрунтя. Тому, необхідно наголосити, що особами з інвалідністю вважаються інваліди І, ІІ та ІІІ групи.

Виїзд за кордон осіб з інвалідністю - audit test 1Щодо документального оформлення виїзду за кордон, то важливо зазначити, що віднедавна, була можливість виїхати за довідкою МСЕК. Однак на сьогодні такої можливості немає, а тому наразі це питання є більш детально проаналізовано й конкретизовано. Так, тепер для виїзду за кордон є чітко визначений перелік документів. Цей перелік є вичерпним:

  • Посвідчення інвалідності
  • Або пенсійне посвідчення
  • Або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги
  • Або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

Таким чином, ми бачимо, що підстави для перетину є альтернативними, тобто особа може обрати на власний розсуд один із запропонованих документів.

 

Виїзд за кордон осіб з інвалідністю - urb 4421

Крім того, зазначені документи обов’язково мають відповідати українському законодавству, оскільки, якщо документи по інвалідності були зроблені закордоном перетнути кордон буде неможливо.

 

Більше того, для осіб з інвалідністю І групи існують деякі пільги при перетинанні кордону, а саме можливість першочергового проходження передбачених законодавством видів контролю в пунктах пропуску через державний кордон. Щодо кількості перетину державного кордону обмеження немає.

Разом з тим, це питання досі є не досконало висвітленим в національному законодавстві й містить недоліки й прогалини, оскільки в законодавстві чітко не передбачено необхідність мати дозвільний документ на виїзд, який особа отримує у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військкоматі), але на практиці ДПСУ вимагає відповідну позначку про відстрочку у військово-обліковому документі. Заповніть форму нижче для первинної консультації та аналізу Вашої ситуації, а також визначення підстав для виїзду за кордон осіб, що мають інвалідність.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація