ВИЇЗД ЗА КОРДОН ДИТИНИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз

ВИЇЗД ЗА КОРДОН ДИТИНИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Час прочитання: 3 хв.

Зміни законодавства під час воєнного стану торкнулися, у тому числі, й перетину кордону дитиною. Тому варто більш детально ознайомитися з тим, які правові норми залишитися актуальними і в цей час, а які зазнали трансформацій.

Коли можна перетинати кордон самостійно

Якщо дитині виповнилося 16 років, перетинати кордон вона може за тими самими правилами, що й доросла людина. Це означає, що ані дозвіл, ані супровід не потрібен. Тому такий виїзд може відбуватися як за участю батьків дитини, так і самостійно. До слова, подібне правило діє не лише під час воєнного стану. Воно є актуальним і в звичайний період. Якщо говорити про те, що змінилося, то це документи, з якими можна перетинати кордон. Якщо у мирний час обов’язковою умовою є наявність закордонного паспорта, то у воєнний час може бути достатньо свідоцтва про народження.

 

Що змінилося стосовно згоди батьків

Зараз торкнемося питання щодо дітей, які виїздять у супроводі одного з батьків чи інших родичів та мають вік менше 16 років. У мирний час діє правило, коли згода другого з батьків є обов’язковою. Однак на час воєнного стану така згода не є необхідною. Законодавець передбачив це для того, аби родинні негаразди та неможливість дорослих порозумітися не ставала на заваді тому, щоб дитину могли перевезти до безпечного місця. Ба більше, дитина може виїхати не лише з одним із батьків, а й бабою, дідом, вітчимом, мачухою, повнолітнім братом чи сестрою. Ключове – аби на момент перетину кордону дорослий мав документ, котрий засвідчує наявність родинних зв’язків.

ВИЇЗД ЗА КОРДОН ДИТИНИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Чи може неповнолітній виїхати з чужою людиною

Це питання законодавці розробили так, щоб не виникало ніяких зловживань та ніхто не міг викрасти дитину. Перетнути з неповнолітнім кордон можна лише тоді, коли є письмова заява одного з батьків, яку завірив орган опіки та піклування. Дійсно, іноді в житті людей трапляються ситуації, коли потрібно робити вибір на користь такого варіанту. Приміром, батьки задіяні на підприємстві критичної інфраструктури та не можуть евакуюватися, але хочуть, щоб дитина перебувала у безпечнішому місці та евакуювалася з родиною знайомих. Саме в такій ситуації подібне рішення може бути оптимальним.

Вклеювання фотокартки дитини у паспорт батьків

Ще 1 березня минулого року набрала чинності правова норма, згідно з якою термін паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна продовжити на 5 років. До паспортів батьків та інших законних представників дітей можна здійснювати вклеювання фотокартки дітей, що слугує підтвердженням їх громадянства. Аби здійснити це, потрібно прийти до територіального підрозділу ДМС або до посольства чи консульської установи нашої держави за кордоном. Щодо документів, то потрібні:

  • сам паспорт, у який вклеюватиметься фотокартка дитини;
  • свідоцтво про народження дитини (якщо його немає, це може бути витяг з Державного реєстру актів цивільного стану);
  • 2 фото 3,5 х 4,5 см, котрі відповідають вимогам, які можна знайти на сайті ДМС або уточнити у юриста під час консультації;
  • документ, який посвідчує повноваження особи в якості законного представника дитини.

Також, окрім цих документів, подається заява, заповнена за спеціальною формою.

 

Чим може бути корисною допомога юриста

Окрім загальних правил перетину кордону, важливо знати й деякі інші нюанси, котрі можуть бути актуальними конкретно у вашій ситуації. Також слід зважати на те, що правила перетину кордону з певною періодичністю змінюються, тож юристи, які працюють у цій тематиці, відслідковують усі актуальні оновлення. Фахівці доносять їх своїм клієнтам та знають практичну площину застосування правових норм у конкретних обставинах. Це допомагає вберегтися від неприємностей на кордоні, коли здається, що ніякої проблеми немає, а виїзд ускладнюється.

Отож, юридична допомога в таких питаннях може бути надана у наступному форматі:

  • консультація, яка допоможе вам отримати необхідну інформацію саме з огляду на вашу ситуацію та звільнить від потреби самостійно шукати необхідні правові норми, розбираючись у їх змінах;
  • юридичний супровід у взаємодії з уповноваженими державними органами, що спрощує процес та допомагає не витрачати багато часу на бюрократичні аспекти.

Звертайтеся! У компанії «Приходько та партнери» працюють фахівці, які вам допоможуть.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація