Виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю 3 групи

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в РТЦК та СП (військкоматі)

Зв'язатися зараз

Виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю 3 групи

Час прочитання: 3 хв.

У зв’язку з повномасштабним вторгенням РФ в Україні було оголошено воєнний стан відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Разом з чим, була оголошена і мобілізація. У зв’язку з цим, почали діяти деякі обмеження та заходи задля забезпечення обороноздатності країни. Такі обмеження стосуються і перетину кордону.

Тому тема виїзду за кордон під час воєнного стану є однією з найпопулярніших консультацій, які замовляють в адвокатському бюро «Приходько та партнери». В період дії воєнного стану, законодавство швидкоплинне та зміни до нього вносяться майже миттєво. З огляду на це, пересічним громадянам досить важко вловити тенденції змін та чинні правові норми на момент вирішення свого питання.

Виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю 3 групи - information deskЧим регулюється питання перетину кордону інвалідами?

Відповідно до Постанови КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» вказано, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон.

Отже, чоловік, який має інвалідність 3 групи може перетинати державний кордон. Так, як і чоловіки з I та II групою інвалідності, оскільки особами з інвалідністю є інваліди І, ІІ та ІІІ групи.

Виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю 3 групи - audit test 1Які документи потрібні для виїзду закордон чоловіку з інвалідністю?

Основним і головним документом для перетину кордону особі з інвалідністю є підтверджуючий документ про інвалідність. Перелік таких документів є вичерпний, і міститься він у вищезгаданій Постанові.

Увага! Виїзд лише на підставі Довідки МСЕК наразі є неможливим.

Також, потрібно звернути увагу на те, що документи по інвалідності повинні бути чинними в Україні, оскільки якщо вони були оформлені та видані закордоном перетнути кордон буде неможливо. І перед цим потрібно буде пройти процедуру встановлення факту інвалідності та отримати відповідні документи.

 

Виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю 3 групи - urb 4423 1

Виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю 3 групи - tablet infoЧи є обмеження на кількість перетину кордону?

Ні, відповідно до законодавства на сьогоднішній день таких обмежень немає.

 

Виїзд за кордон чоловіків з інвалідністю 3 групи - group protectionЧи може хтось супроводжувати чоловіка з інвалідністю III групи?

Ні, така можливість не передбачена. Супроводжувати можна лише інваліда I або II групи.

Тож, якщо Ви не знаєте, які саме документи потрібно зібрати для перетину кордону, чи потрібно повідомляти ТЦК та СП про Ваші плани в перетинанні кордону, яка вірогідність того, що Вас можуть не випустити та такого ж плану інші питання, звертайтеся до військових юристів юридичної компанії «Приходько та партнери», аби захистити свої права та запобігти порушення своїх прав.

Звертаючись до юристів, Ви заощаджуєте час та отримуєте розгорнуті відповіді на Ваші питання. Військовий юрист надасть вичерпну та розгорнуту консультацію стосовно виїзду, а також можливості супроводу адвоката на кордоні.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація