Виїзд за кордон чоловіків, які мають троє та більше дітей

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв про відстрочку

Зв'язатися зараз

Виїзд за кордон чоловіків, які мають троє та більше дітей

Час прочитання: 3 хв.

Порядок виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років під час дії на території України воєнного стану регламентується Правилами перетинання державного кордону громадянами України, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 Київ (надалі ‒ Правила).

Так, відповідно до пункту 26 Правил у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 21 та 22 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому – восьмому частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (надалі ‒ також Закон).

Зокрема, абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлено, що жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

 

З у урахуванням зазначеного, стає зрозумілим, що військовозобов’язані, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, мають право на перетин державного кордону під час дії на території України воєнного стану.

Наголошую, що ключовим є саме перебування трьох і більше дітей віком до 18 років на утриманні, тобто можлива навіть ситуація, коли військовозобов’язаний перебуває у шлюбі та у якого лише одна його рідна дитина, а дві інші, рідні діти його дружини, адже ключовим є утримання дітей, а не факт батьківства.

Державна прикордонна служба України зазначала, що визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей. Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.

Виїзд за кордон чоловіків, які мають троє та більше дітей - gry 4909 1

Такими документами можуть бути:

  • свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);
  • рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком;
  • рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком;
  • посвідчення батька багатодітної сім’ї.

У випадку, якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною (дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей) (рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо).

Разом з тим, звертаю увагу, що для військовозобов’язаного, який є батьком трьох і більше дітей, можна перетинати кордон без дітей, за наявності свідоцтва про народження дітей (трьох і більше) або нотаріально завірені їх копії.

 

Також наголошую, що відсутня законодавча норма, яка встановлює кількість таких виїздів на зазначеній вище підставі, тобто поки існують такі підстави, можна виїжджати необмежену кількість разів.

Звертайтесь до АБ «Приходько та партнери» і отримуйте фахову консультацію щодо наявності у Вас підстав для виїзду за кордон під час дії на території України воєнного стану. Заповніть форму нижче і наш юрист Вам зателефонує для аналізу Вашої ситуації, уточнення інформації та надасть Вам первинну консультацію.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація