Виїзд за кордон чоловіків під час воєнного стану

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Виїзд за кордон чоловіків під час воєнного стану

Час прочитання: 3 хв.

Війна в Україні продовжується, а отже, діє режим воєнного стану, який передбачає певні обмеження. Серед них — заборона на виїзд за кордон військовозобов’язаних чоловіків вікової групи 18-60 років. Однак, як відомо, кожне правило має свої винятки. Законодавство щодо умов виїзду за кордон постійно змінюється. В цій статті ми поговоримо про чинні підстави для виїзду. Виїзд чоловіків за кордон під час дії в Україні воєнного стану — один із напрямків професійної діяльності наших юристів — фахівців Приходько та Партнери.

Підстави для виїзду чоловіків за кордон

Ми ще раз звертаємо Вашу увагу на те, що окрім дітей, жінок та старших людей виїжджати за межі України можуть хлопці до 18-ти років та чоловіки вікової групи 60+. Звичайно, деякі обмеження стосуються і жінок-військових, які на даний момент служать в ЗСУ чи інших збройних формуваннях. Окрім цього варто зазначити, що не всі чоловіки призовного віку мають заборону на виїзд за межі України. Це підтверджують відповідні нормативні документи. Іншими словами, за наявності важливих для цього умов та обставин можливий виїзд чоловіків за кордон.

Чоловіки вікової групи 18-60 років, які на законних підставах мають право на перетин держкордону:

  • Тимчасово непридатні чоловіки

Тимчасова непрацездатність визначається такими документами: довідка про інвалідність, висновок ВЛК (військово-лікарської комісії). Термін визнання тимчасової непрацездатності — до 6-ти місяців.

Виїзд за кордон чоловіків під час воєнного стану - urb 9479

  • Зняття чоловіка з обліку за станом здоров’я

Якщо чоловіка призовного віку зняли з обліку за станом здоров’я, вони можуть виїхати за межі України. Для цього вони мають надати довідку про підтвердження інвалідності або висновок ВЛК.

  • Чоловіки, які здійснюють супровід осіб з обмеженою працездатністю

Підставою для виїзду чоловіків за кордон може стати супровід особи з підтвердженою інвалідністю І чи ІІ групи Також це стосується догляду за хворою дружиною, дітьми або батьками. Головна умова — перетин кордону здійснюється виключно в супроводі хворої людини або людини з інвалідністю.

  • Багатодітні чоловіки, батьки-одинаки

Якщо чоловік піклується про 3-х або більшу кількість неповнолітніх дітей, він також має право на виїзд. Важливо: ніякої ролі не відіграє той факт, від однієї дружини ці діти, чи від різних дружин.

Виїзд за кордон чоловіків під час воєнного стану - urb 9912 1 2

Вирішальний фактор — документальне підтвердження того, що чоловік дійсно здатен повноцінно утримувати дітей.

Також законне право на перетин кордону мають:

  • Військові, які проходять лікування або реабілітацію за межами України.
  • Чоловіки, які мають підтверджене проживання на постійній основі в іншій країні.
  • Чоловіки відповідного фаху (водії, волонтери, моряки, спортсмени, діячі культури та ін.).

Юридичний супровід виїзду за кордон

Отже, якщо чоловік планує покинути межі України в період дії воєнного стану, він повинен мати на це важливі підстави, які підкріплюються правильно оформленими документами. До нього не має бути ніяких питань ні у представників ТЦК та СП, ні у чиновників. Однак, правильно зібраний пакет документів —  це не гарантія виїзду чоловіка вікової групи 18-60 років за кордон.

Кінцева інстанція, яка надає дозвіл — представники Державної прикордонної служби України в пункті пропуску. Нерідкими бувають ситуації, коли на кордоні можна отримати відмову в його перетині.

Юристи Приходько та Партнери здійснюють не тільки консультування, а й супровід чоловіків при перетині кордону. За потреби ми зможемо оскаржити рішення представників Держприкордонслужби.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з виїзду за кордон чоловіків під час воєнного стану заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація