Виїзд на постійне місце проживання за кордон під час дії воєнного стану

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна
E-mail
mazur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Виїзд на постійне місце проживання за кордон під час дії воєнного стану

Час прочитання: 3 хв.

Порядок виїзду громадян України в умовах воєнного часу після початку великомасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року набув проблемного характеру. Після введення воєнного стану по всій території України, її громадяни були позбавлені права на безперешкодний перетин кордону України. До таких обмежень відносять осіб чоловічої статі від 18 до 60 років та військовозобов’язаних жінок.

Виїзд на постійне місце проживання за кордон під час дії воєнного стану - information deskДане питання щодо аспектів регулювання виїзду за межі нашої держави регулюється наступними нормативно правовими актами:

Перш за все слід звернутися до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України». Надалі слід звернути увагу на Правила перетинання державного кордону громадянами України, які затверджені постановою КМУ від 27.01.1995 року № 57 та Роз’яснення Державної прикордонної служби від 17.03. 2022 року № 23-6855/0/6-22-Вих “Щодо порядку організації виїзду за кордон на період дії правового режиму воєнного стану”.

 

Але слід пам’ятати, що дані обмеження не стосуються дітей, яких супроводжують дорослі особи; чоловіків старших за 60 років та жінок, які не належать до військовослужбовців; також військовозобов’язані чоловіки, але які не підлягають мобілізації.

Більш детальний розбір категорій осіб, які не підлягають мобілізації передбачений статею 23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку».

Але також існує ще одна зазначена законодавством процедура, яка надає право перетину кордону України чоловіками. Вона передбачає отримання рішення із Державної міграційної служби про дозвіл на перетин державного кордону на підставах наявності у особи виду на проживання у другій країні, консульського обліку, чи грінкарти.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Тобто, більш простими словами, дана процедура означає проставлення відповідної відмітки  у паспортному документі про виїзд на постійне місце проживання.

Однак, не слід забувати, якщо особа проживає закордоном de facto, але перед цим de jure не оформила офіційну процедуру по виїзду і не оформила зняття з обліку у військовому комісаріаті, то в такому разі людина не має право покидати межі України.

Також Дежавною прикордонною службою було надано роз’яснення щодо вибуття закордон чоловіками, які мають посвідку на постійне місце проживання в іншій країні. На Урядовому порталі було зазначене наступне твердження:

«Людина, яка вибула, втратила зв’язок, не стоїть на обліку в тому чи іншому військовому комісаріаті і не є військовозобов’язаною, може спокійно перетнути кордон. Якщо ж людина фактично проживала за кордоном, але не оформила своє вибуття за офіційною процедурою, не знялася з обліку у військкоматі, на жаль, вона не може вибути з України».

Чоловіки зараз повинні розуміти наступне: якщо особа змінила місце свого постійного проживанні та не стоїть на обліку ні в одному військкоматі, то вона не є військовозобов’язанною. Отже, наявність цього факту надає право виїзду з України під час дії воєнного стану.

У будь-якому випадку рекомендуємо вам звертатися за професійною допомогою профільного юриста, адже дане питання становить неабияку проблематику сьогодення.

Якщо у Вас з’явилися певні розбіжності у документах, які надають підстави для перетину кордону України, чи ви не взмозі самостійно визначити наявність права на виїзд закордон, то саме час звернутися до нашої юридичної компанії. Ми залюбки допоможемо Вам вирішити будь-які питання. Залиште контактний номер телефону, заповнивши форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує для вивчення Вашої ситуації та консультації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація