Виїзд на постійне місце проживання з України

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Виїзд на постійне місце проживання з України

Час прочитання: 3 хв.

Отже, процедурно, виїзд на постійне місце проживання з України за кордон можна поділити на 3 етапи:

  • Отримання дозволу на виїзд з міграційної служби;
  • Зняття з реєстрації місця проживання та військового обліку;
  • Переміщення через державний кордон.

Позаблоковим етапом вважається отримання дозвільних документів на виїзд на пмж із податкової.

 

Розглянемо більш детально кожен етап окремо.

  • Дозвіл на виїзд на ПМП з міграційної служби. Як би дивно не звучало, але це найпростіший етап, оскільки ніяких додаткових дій або моральних переживань у людини під час нього не виникає. Треба звернутися до міграційної служби за місцем своєі реєстрації та надати пакет документів, серед яких: внутрішній паспорт, всі закордонні паспорти України, фотографії, військово-обліковий документ та дочекатися рішення. Відповідно до закону чекати треба буде 3 місяці. На практиці під час воєнного стану - до 6 місяців по деяким регіонам. Проблема може виникнути у порушників закону по лінії поліції та служби безпеки.
  • Зняття з реєстрації місця проживання та відповідно, військового обліку. Даний етап вимагає тільки зняття із зареєстрованого місця проживання, але через зміни в правилах реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання - для отримання такої послуги чоловіки (саме чоловіки) повинні попередньо знятись із військового обліку у військоматі. І тут починається найцікавіше: адже зрозуміло, що у військкоматі під час воєнного стану "не вітають" чоловіків, які приходять зніматись з військового обліку з метою виїзду на постійне місце проживання з України за кордон. В таких випадках, необхідно звертатися за правовою допомогою до профільних адвокатів, аби вони на юридичній мові пояснили працівникам військомату ваші права. Результатом зняття з військового обліку буде довідка про зняття з обліку та вилучення військово-облікового документу.

Позаблоковим етапом є отримання дозвільних документів на виїзд на ПМП за кордон від податкових органів. Особа повинна звернутися за місцем своєї реєстрації до підрозділу податкової служби та подати заяву про отримання довідки про відсутність заборгованостей для виїзду на ПМП за кордон. Термін надання такої довідки від 10 днів по закону, до місяця - на практиці.

Проблематичним цей етап може стати тільки для ФОПів, або для осіб, які були ФОПами та припинили свою діяльність, але не пройшли вчасно аудиторську/камеральну перевірку.

Після проходження вищеописаних етапів, необхідно востаннє звернутися до міграційної служби для проставлення штампу про виїзд на ПМП за кордон в закордонний паспорт України.

  • Перетин державного кордону. Це вже фінішна пряма. Із документів при собі треба мати:
  1. закордонний паспорт з відміткою про виїзд на ПМП за кордон;
  2. довідку з податкової про відсутність боргів по податкам та зборам;
  3. довідку про зняття з місця проживання;
  4. довідку про зняття з військового обліку.

Але, в період військового стану в Україні, прикордонник має право індивідуально оцінювати надані особою документи та вимагати інші, які не передбачені законом. І це не самодурство чи корупційний натяк- а реалії. На практиці наші адвокати спостерігають вимогу прикордонниками оригіналу посвідки на тимчасове або постійне проживання за кордоном, паспорт іншої держави, тощо - в матеріальному вигляді, аби переконатись в правдивості виїзду на постійне місце проживання за кордон, а не просто черговий спосіб втекти за межі України, порушуючи умови військового часу.

 

Найчастіші помилки

Найвагомішою помилкою чоловіків є передчасне оформлення дозволу з міграційної служби для виїзду на постійне місце проживання, без попередньої консультації із профільними спеціалістами задля повного розуміння та обізнаності процесу в цілому. Найчастіше, чоловіки, отримавши дозвіл не можуть знятися з військового обліку, оскільки отримують відмови, з якими нічого не можуть зробити.

Зверніть увагу, залучивши адвоката в данне питання ДО початку процедури отримання дозволу з міграційної служби Ви гарантовано отримаєте позитивний результат, в тому числі в питання, пов’язаному з військкоматом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація