Вивезення валюти за кордон

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Вивезення валюти за кордон

Час прочитання: 2 хв.

Вивезення валюти за кордон - процес, який часто вимагає уваги та чіткого вивчення правил та обмежень, встановлених законодавством країни. У багатьох країнах існують певні обмеження на кількість грошей, які можна вивезти за кордон без декларування. Одним з найбільш поширених обмежень є правило, яке стосується вивезення суми валюти, еквівалентної або перевищуючої певну суму - наприклад, 10 тисяч євро. В даній статті ми детально розглянемо правові аспекти цього питання, процедуру декларування, а також можливі наслідки порушення встановлених обмежень.

 

Україна також має своє власне законодавство, яке регулює вивезення валюти за кордон. Згідно з Указом Президента України "Про встановлення обмежень валютних операцій в Україні та з метою забезпечення стабільності банківської системи" № 133/2019 від 13 травня 2019 року, вивезення валютних цінностей, готівки та металів на суму, еквівалентну або перевищуючу 10 тисяч євро, підпадає під обов'язкове декларування.

Декларування може проводитися у митниці або на відповідному митному пункті при виїзді з України. Особа, яка вивозить валюту, зобов'язана заповнити спеціальну декларацію про вивезення валютних цінностей за формою та пред'явити її митному органу.

У разі невиконання обов'язкового декларування або подання недостовірної інформації щодо вивезення валюти за кордон можуть застосовуватися штрафні санкції згідно з чинним законодавством України.

Варто зазначити, що законодавство України щодо вивезення валюти за кордон може змінюватися, тому перед виїздом з України рекомендується ознайомитися з актуальними вимогами та правилами, щоб уникнути неприємностей та можливих правових наслідків.

При цьому, порушення правил вивезення валюти за кордон може мати серйозні наслідки. У разі невиконання обов'язкового декларування або подання недостовірної інформації щодо вивезення валюти за кордон можуть застосовуватися штрафні санкції згідно з чинним законодавством України.

Згідно зі статтею 204 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особи, які порушують правила вивезення валюти за кордон, можуть підлягати штрафу у розмірі від 340 до 850 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або адміністративному арешту на строк до 15 діб.

Окрім цього, у разі серйозних порушень, наприклад, спроби вивезення валюти в «обхід закону», або з метою фінансування тероризму чи інших злочинних діянь, можуть застосовуватися більш серйозні санкції, включаючи кримінальну відповідальність.

 

Тому, перед вивезенням валюти за кордон необхідно дотримуватися всіх вимог законодавства і правил декларування, щоб уникнути неприємностей та правових наслідків.

Наші кваліфіковані фахівці мають широкий досвід у цій галузі і готові допомогти Вам з роз'ясненням будь-яких правових аспектів та підготовкою необхідних документів.

Якщо у Вас виникло питання  щодо вивезення валюти за кордон, а саме: яку кількість, скільки можна вивозити валюти на одну людину чи можуть валюту провозити діти і т.д. зверніться краще за консультацією до адвоката, щоб уникнути неприємностей при перетині кордону. Заповніть форму на сайті і наш адвокат зателефонує Вам найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація