Вивезення готівки за кордон. Оформлення декларації

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Вивезення готівки за кордон. Оформлення декларації

Час прочитання: 2 хв.

Так, 24 лютого 2022 року докорінно змінило життя українців. Багато людей, що раніше готові були вкладати гроші в будівництво, нерухомість чи бізнес проекти наразі думають за те, щоб вивезти  свій зароблений капітал за кордон.  Тому питання перетину кордону з валютними цінностями є як ніколи актуальним.

Одразу варто відзначити, що проблемні питання при вивезенні валютних цінностей за кордон виникають у разі їх вивезення у сумі 10 000 євро в еквіваленті.

Порядок вивезення готівки за кордон регулюється Законом України «Про валюту та валютні цінності», зокрема його ст. 8 передбачає, що транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10000 євро за офіційним курсом валют, встановленим Національним банком України на день переміщення через митний кордон України, підлягає письмовому декларуванню митним органам, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

Тому, якщо сума, яку ви бажаєте вивезти буде менша від 10 000 євро в еквіваленті декларувати її не потрібно. У протилежному випадку, вам необхідно буде надати підтвердження законного походження грошей, підтвердження належного декларування таких коштів та  відповідно їх оподаткування, а також митного декларування їх на кордоні.

Варто зауважити, що сума в 10000 євро в еквіваленті дозволяється вивозити 1 повнолітній особі.

Одним з механізмів обминання митного декларування коштів є внесення їх на свій банківській рахунок. Однак такий спосіб має низку недоліків, адже вам доведеться проходити фінансовий моніторинг і фактично пояснювати походження внесеної суми та сплачувати комісію банку при знятті готівкових коштів та конвертації коштів.

Так, фізична особа, що перевозить валютні цінності, що перевищують 10000 євро в еквіваленті, зобов’язана повідомити про це працівників прикордонної служби України та надати наступні документи:

  • Декларацію  валютних цінностей;
  • Документи (податкові звіти, довідки про нарахування заробітної плати), які підтверджують отримання доходу від провадження підприємницької діяльності або у якості заробітної плати.
  • Крім того, документами, які підтверджують дохід можуть бути договори купівлі-продажу авто, нерухомості, договори дарування, отримання спадщини та інше.

Звертаємо Вашу увагу, у випадку не декларування валютних цінностей така сума може бути конфіскована.

 

Підсумовуючи зауважимо, що вивезення готівки за кордон доволі складна процедура, подбати про яку ви можете завчасно. Для допомоги в оформленні чи перевірці вже існуючих документів на підтвердження погодження валютних цінностей звертайтесь до фахівців ЮК «Приходько та партнери». Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат Вам зателефонує найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація