Фото: Вислуга років ЗСУ

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Вислуга років ЗСУ

Час прочитання: 3 хв.

Вислуга років для військовослужбовців є вагомим чинником, котрий впливає на розмір грошового забезпечення (далі – ГЗ). У подальшому від цього фактору великою мірою залежатимуть сума виплати та розмір пенсії. Чим більшим є показник вислуги років, тим більшу пенсію отримуватиме військовий.

Якщо ви хочете розібратися в тому, на яку пенсію можете розраховувати, або – чи правильний розмір пенсії вам нараховується, юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» пропонують свої консультативні послуги з цього питання. Звернення клієнтів у запитах, котрі є на перетині військового та пенсійного права, належать до спеціалізації нашої юридичної компанії. А поки пропонуємо більш детально ознайомитися з тим, як норми чинного законодавства регулюють обчислення пенсії з урахуванням вислуги років.

 

Як вираховується вислуга років?

Отже, принципи обчислення є наступними:

  1. Якщо військовослужбовець має 25 років вислуги, то пенсія обчислюється з розрахунку 50% його ГЗ за останні 24 місяці служби + 3% за кожен додатковий рік вислуги.
  2. Якщо військовослужбовець досяг віку 45 років та загального стажу 25 років, з яких не менше 12 років та 6 місяців становить військова служба, його пенсія складатиме 50% ГЗ за останні 24 місяці + 1% за кожен рік додаткової вислуги.
  3. Якщо військовослужбовець звільняється за станом здоров’я та має 25 років вислуги, його пенсія складатиме 55% ГЗ + 3% за кожен рік додаткової вислуги.

Що стосується максимальної пенсії за вислугу років у звільненого військовослужбовця, то її розмір може складати до 70% ГЗ, яке він мав упродовж останніх 24 місяців служби. Дещо іншим є максимальний розмір пенсії для тих військових, котрі є «чорнобильцями». Якщо на момент проходження служби військовослужбовець був ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС, то його максимальна пенсія може бути 95 або 100% грошового забезпечення. Для категорії 2 передбачений максимальний показник 95%, а для категорії 1 – 100%.

Якими є умови для призначення пенсії за вислугою років?

На пенсію за вислугою років може претендувати військовослужбовець, незалежно від віку, якщо показник цієї календарної вислуги у нього – 25 років та більше. Якщо йдеться про так званий змішаний стаж, то при таких умовах вік військовослужбовця має бути не меншим ніж 45 років, а стаж – від 25 років, з яких 12 років та 6 місяців має складати служба у силових структурах.

 

Чим ми можемо бути корисними?

Військові пенсіонери часто стикаються з порушеннями своїх прав на практиці. Наприклад, це стосується невірного розрахунку вислуги років (особливо – коли йдеться про пільгову вислугу) або неправильного обчислення розміру грошового забезпечення, котре впливає на розмір пенсії. У таких випадках професійна підтримка юриста часто допомагає зрушити справу з мертвої точки та домогтися справедливості. Ми надаємо такі послуги, як:

  • Консультації. Це може бути як очне консультування у нас в офісі, так і робота в онлайн-форматі.
  • Юридичний супровід. Ми зробимо усі необхідні дії, де не є обов’язковою ваша присутність. Це зекономить багато часу і сил.
  • Представництво у суді. Якщо Пенсійний фонд відмовляється призначати належний розмір пенсії, передбачений законодавством, часто саме позов у порядку адміністративного судочинства стає дієвим інструментом, аби зрушити справу з мертвої точки.

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» використають усі свої знання та досвід, аби допомогти вам справді ефективно. Ми вміємо працювати на прогнозований позитивний результат та знаємо, як досягти його в такій категорії справ. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація