Виплати при загибелі військовослужбовця

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз

Виплати при загибелі військовослужбовця

Час прочитання: 2 хв.

Законодавством України передбачена одноразова грошова допомога (ОГД) у розмірі 15 млн грн, призначена для родин загиблих військових. Ця допомога надається за важливою умовою - лише у випадку, якщо військовослужбовець загинув або помер внаслідок поранень, отриманих під час захисту Батьківщини.

Постанова Кабінету Міністрів України №168 від 28 лютого 2022 року регламентує критерії отримання цієї допомоги. Серед осіб, які можуть розраховувати на ці кошти, зазначаються батьки, один із подружжя (якщо він повторно не вступив у шлюб), неповнолітні та повнолітні діти, які навчаються на денній формі навчання до досягнення 23 років, а також особи, які перебували на утриманні загиблого (померлого).

 

Однак постанова також визначає категорію осіб, які не можуть розраховувати на таку допомогу. Сюди входять громадяни Росії та Білорусії, а також особи, які проживають на територіях цих країн, а також ті, хто був засуджений за державну зраду чи колабораційну діяльність.

Щодо виплати, грошова допомога обов'язково виплачується рівними частинами усім особам, що заявили про своє право на неї. Спочатку виплачується 1/5 від загальної суми, а решта суми - щомісячно протягом наступних 40 місяців.

У випадку, якщо деякі з осіб, які мають право на цю допомогу, заявили про це після початку виплат, сума може бути перерозподілена за згодою сторін або через судовий порядок.

Процедура отримання виплат для родин загиблих військових складається з кількох етапів. Спочатку потрібно звернутися до військової частини та отримати від них необхідні документи:

  • витяг з наказу про виключення військовослужбовця зі списків особового складу у зв'язку з його загибеллю;
  • довідка про обставини смерті військового;
  • витяг з особової справи, що містить інформацію про склад сім'ї загиблого військовослужбовця;
  • грошовий атестат щодо інформації про розмір виплаченої на момент загибелі військовослужбовця додаткової винагороди.

Після цього подається заява разом з необхідними документами до ТЦК та СП. Після перевірки документів вони направляються до обласного рівня, а потім до Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони.

 

Отже, процедура отримання одноразової грошової допомоги для родин загиблих військових є складною та вимагає уважного виконання всіх вимог із збору та подання необхідних документів до контролю за правильністю нарахувань виплат. Забезпечення соціального захисту для тих, хто пожертвував своїм життям на захист Батьківщини, є важливим аспектом державної політики, і відповідна підтримка від держави в цьому плані має велике значення для родин загиблих військових.

На кожному етапі можуть виникати труднощі, тому рекомендується звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів. Адвокатське бюро "Приходько та партнери" готове надати професійну допомогу на кожному етапі цього процесу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація