Виплати при пораненні

"Закони марно існують для тих, хто не має мужності і засобів захищати їх".

Шипко Ілля Анатолійович
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз

Виплати при пораненні

Час прочитання: 3 хв.

Соціальний захист військовослужбовців в умовах війни відіграє важливе значення. Адже крім звичайних виплат для військовослужбовців постає питання щодо грошового забезпечення у випадку поранення військового.

Чим врегульовано питання виплати при пораненні?

Питання виплати грошової допомоги при пораненні регулюється двома основними нормативно-правовими актами - це  Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей” та  постановою Кабінету міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975. В цих документах детально прописано розміри та порядок отримання компенсації за поранення.

 

Розмір виплат при пораненні на війні

Розмір виплат при отриманні поранення військовослужбовцем залежить від того чи встановлено такому військовослужбовцю групу інвалідності внаслідок отримання поранення чи ні.

Якщо говорити про встановлення 1 групи інвалідності внаслідок поранення, то одноразова грошова допомога становить 400-кратний розмір прожиткового мінімуму. Розмір прожиткового мінімуму береться станом на 1 січня року в якому отримано поранення військовослужбовцем. Якщо це 2 група інвалідності, то одноразова допомога становить 300-кратний розмір прожиткового мінімуму, а для 3 групи інвалідності - 250-кратний розмір прожиткового мінімуму.

Але у випадку отримання поранення внаслідок бойових дій, абе без встановлення групи інвалідності, то розмір одноразової допомоги може становити 70-кратний або 50-кратний ( розмір прожиткового мінімуму.

Як отримати виплати при пораненні на війні?

Для того, щоб отримати компенсацію за поранення необхідно звернутися з відповідною заявою до командира відповідної частини де проходив службу військовослужбовець з відповідною заявою. Зразок заяви можна отримати у військовій частині або звернутися за допомогою у її складанні до юриста. До заяви потрібно додати документи, що підтверджують особу, а також довідку МСЕК про призначену групу інвалідності (у разі її призначення) та висновок ВЛК щодо визнання поранення внаслідок бойових дій.

Після отримання всіх необхідних документів приймається рішення про виплату одноразової допомоги військовослужбовцю внаслідок поранення. На основі цього рішення військовослужбовцю нараховується одноразова допомога внаслідок поранення на його банківський рахунок, реквізити якого він вказав при написанні заяви на виплату допомоги при пораненні.

Особливості

Виникають ситуації коли війсковослужбовцю надають рішення про відмову у виплаті при пораненні. Таке рішення має бути аргументоване. Якщо особа не погоджується з таким рішенням вона може оскаржити його в судовому порядку.

 

Рекомендації

У будь-якому випадку, не нехтуйте правовою допомогою фахівців. Адже своєчасне звернення за юридичною консульттацією та допомогою в оформленні документів на виплату грошової допомоги при пораненні - це запорука дотримання прав та соціальних гарантій для військовослужбовця.

Заповніть форму нижче, щоб розрахувати вартість допомоги юриста в отриманні виплат за поранення і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація