Виплата за поранення ЗСУ

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз

Виплата за поранення ЗСУ

Час прочитання: 3 хв.

Коли мова йде про виплати військовослужбовцю після поранення у зв’язку з погіршенням стану здоров’я, проте без встановлення такому групи інвалідності, всі чомусь вважають, що військовослужбовець більше не може розраховувати ні на які виплати, проте це неправильне твердження. Крім одноразової грошової допомоги (далі - ОГД) при встановленні групи інвалідності, Постанова КМУ №975 від 25 грудня 2013 року передбачає одноразову грошову допомогу за втрату працездатності. Для того, щоб отримати таку виплату документів про поранення буде замало.

Обов’язково потрібно пройти медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), щоб визначити втрату працездатності військовослужбовця у відсотках. Також важливо розуміти, що від відсотка втрати працездатності буде залежати у якому розмірі можна отримати виплату.

 

Ось декілька ключових моментів:

  • розмір допомоги визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • розмір прожиткового мінімум, який застосовується для розрахунків виплати, визначається станом на 1 січня календарного року відповідно до дати, зазначеної в довідці МСЕК.

Наприклад, для розрахунку такої виплати для військовослужбовця, якому був встановлений відсоток втрати працездатності у 2024 році, береться показник станом на 1 січня 2024 року, тобто 3028 грн. Якщо військовослужбовець втратив працездатність на 45 %, тоді сума виплат буде становити - 95 382 грн.

Як отримати виплати за поранення військовослужбовцям?

Перш за все, потрібно бути уважними до того факту, що можливість отримання допомоги має обмежений строк - не пізніше, ніж через 3 роки після отримання висновку Медико-соціальної експертної комісії щодо ступеня втрати працездатності.

Якщо виникає необхідність отримання виплати для активних військовослужбовців, їм необхідно звернутися з відповідним рапортом до командира військової частини. Після цього військова частина розглядає можливість призначення одноразової грошової допомоги (ОГД) та передає цей запит до департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони. Далі, комісія Міноборони приймає рішення щодо призначення ОГД та повідомляє військову частину, яка зробила запит. Останнім етапом є повідомлення військовослужбовця про прийняте рішення та здійснення виплати ОГД.

У разі, якщо особа, яка вже звільнилася від військової служби, бажає отримати подібну виплату, вона повинна звернутися до територіального центру соціального забезпечення та соціального захисту, де вона перебуває на обліку. Щодо процедури отримання виплати, вона аналогічна тій, яка застосовується до активних військовослужбовців.

 

Щодо документів, необхідних для подання рапорту/заяви та отримання дозволу на обробку персональних даних, законодавством передбачено чіткий перелік. Це включає документи, що підтверджують особу, копію довідки з банку із номером банківського рахунку, копію довідки про обставини отриманого ушкодження, копію постанови ВЛК про причинний зв'язок ушкодження, а також копію довідки МСЕК щодо встановлення втрати працездатності. Для тих, хто звільнився з Збройних Сил України, додатково до цих документів подається копія витягу з наказу військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.

На кожному етапі процесу отримання такої одноразової грошової допомоги можуть виникати труднощі, тому рекомендується звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів Адвокатського Бюро "Приходько та партнери". Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація