Фото: Вимоги ДПС під час проведення перевірки

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Вимоги ДПС під час проведення перевірки

Час прочитання: 2 хв.

Перевірки ДПС завжди вимагають особливої уваги для платників податків, адже саме за допомогою перевірок встановлювалася дотримання податкового законодавства суб'єктами господарювання.

Зокрема у жовтні 2022 року були внесені зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку проведення перевірок. Раніше це регулювалося  наказом ДПС від 04.09.2020 р. № 470.

Основні вимоги:

  • Якщо наказ про проведення документальної позапланової перевірки видано відповідно до пп. 78.1.5 ПКУ у разі розгляду заперечення до акта перевірки та/або додаткових документів у порядку, визначеному Податковим кодексом України, видаються керівником територіального органу ДПС, який проводив перевірку вказану перевірку.
  • Якщо виникають пропозиції щодо проведення документальної позапланової перевірки, то такі пропозиції повинні бути оформлені доповідною запискою.
  • У випадку коли необхідність проведення перевірки встановлена комісією контролюючого органу, наказа про проведення перевірки повинен бути виданий на основі засідання зазначеної комісії.

Підготовка до проведення перевірки

Не варто забувати про те, що у випадку проведення планової перевірки суб'єкт господарювання має час на підготовку до неї.

Суб'єкту господарювання важливо самостійно контролювати наявність/відсутність критеріїв ризиків несплати податків, а при включенні його до плану-графіку планових перевірок - отримати інформацію про підстави для включення його до такого плану проведення перевірок. Це дозволить проаналізувати виявлені податкові ризики та, по можливості, їх звести до мінімуму.

Важливо

Варто пам'ятати про те, що будь-яка перевірка повинна бути проведена відповідно до наказу податкового органу про проведення перевірки. В ньому повинно бути вказано і строки такої перевірки.

Допуск до перевірки

Суб'єкт господарювання може допустити посадових осіб ДПС до проведення перевірки длишне за наявності наказу на проведення перевірки. При ознайомленні з наказом про проведення перевірки доцільно звірити правильність вказівки на наказ, а також чи прийшли на перевірку саме ті посадові особи, що вказані в направленні на проведення перевірки. У разі виявлення невідповідностей у суб'єкта господарювання є підстави не допускати таких осіб до проведення перевірки.

Надання документів

Після допуску податківців до проведення перевірки, суб'єкт господарювання зобов'язаний надати документи для проведення перевірки. Але такі документи повинні стосуватися предмета перевірки та бути з ним пов'язані. Тобто не потрібно видавати абсолютно всю документацію, а лише ту, що стосується предмета перевірки.

Результат 

Результат проведення перевірки оформляється актом про проведення перевірки при наявності виявлених порушень, або довідкою про те, що в ході перевірки порушень не виявлено.

Отже, при наявності будь-яких запитань користуйтеся допомогою спеціалістів у галузі податкового права.

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація