ВИМОГА ПРО УСУНЕННЯ ПОРУШЕНЬ В РАМКАХ ДОСУДОВОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРУ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолий Александрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ВИМОГА ПРО УСУНЕННЯ ПОРУШЕНЬ В РАМКАХ ДОСУДОВОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРУ

Час прочитання: 2 хв.

Судові процеси досить кропітка та тривала у часі процедура. Справа в суді може розглядатися від декількох місяців до кількох років. Звичайно, бувають ситуації, що без звернення до суду не обійтися. Але не завжди суд це панацея від усіх проблем. Варто розуміти, що багато справ можна врегулювати за допомогою досудового врегулювання.

Досудове врегулювання спору - це комплекс дій спрямованих на вирішення конфліктної ситуації без звернення до судових органів. Іншими словами це обмін листами, претензіями та вимогами про виконання зобов'язань однією зі сторін добровільно.

Якщо в цивільно-процесуальному законодавстві не має обов'язкової вимоги щодо досудового врегулювання спору, то у ст. 5 Господарського кодексу України вказано, що сторони вирішують спір в досудовому порядку за домовленістю. Наприклад, в договорі сторони можуть обумовити, що досудове врегулювання спору є обов'язкове для виконання сторонами. І тоді, перед зверненням до суду потрібно здійснити дії для врегулювання конфлікту самостійно.

Як вирішити спір в досудовому порядку?

Господарський кодекс України вказує, що учасник господарських правовідносин у разі порушення свого законного права або інтересу має звернутися до сторони-порушника з письмовою вимогою або претензією.

Претензія має відповідати певним критерієм. Обов'язково має вказуватися вимога сторони, подаються належним чином завірені документи, розрахунок боргу тощо. Варто зауважити, що якщо у другої сторони є примірники документів, то засвідчені копії разом з вимогою можуть не надсилатися. Розгляд вимоги має та надсилання відповіді на неї мають бути здійснені у строк вказаний у вимозі, але не пізніше одного місяця з дня її отримання.

Про розгляд вимоги сторона, яка її надіслала повідомляється письмово.

Як вбачається з вищенаведеного, досудове врегулювання спору є непростий процес. Він також потребує особливої уваги та знань. Оскільки, якщо порушений порядок подачі претензії або обов'язкові вимоги, які мають бути у ній зазначені, то є ризик того, що таку претензію буде відхилено.

Тому, варто зауважити, що до підготовки вимоги в досудовому врегулюванні спору варто підійти з особливою увагою та серйозністю. Не варто нехтувати й допомогою спеціалістів у цьому питанні. Адже не завжди у структурі підприємства є юрист, який може підготувати такі документи.

Дехто користується готовими шаблонами з інтернету, а дехто покладає такі обов'язки на бухгалтера або іншого працівника. Але не завжди працівник без фахових навичок може виконати таку роботу якісно. В таких ситуаціях варто звертатися до адвоката або юриста, який спеціалізується на досудовому врегулюванні спору.

Перевага досудового врегулювання спору:

  • швидке розв'язання проблемного питання;
  • зменшення витрат на розгляд справи в суді.

Отже, своєчасне та якісне досудове врегулювання спору запорука отримання бажаного результату.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація