Виключення компанії з переліку ризикових платників податків

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Виключення компанії з переліку ризикових платників податків

Час прочитання: 3 хв.

Коли компанія потрапляє до переліку ризикових, це стає великим випробуванням і перешкодою для подальшого повноцінного ведення господарської діяльності. У контрагентів немає можливості отримати податковий кредит. Відповідно – угоди не укладаються, а перспективи для масштабування і навіть підтримки бізнесу в звичному форматі звужуються. Якщо не вирішувати проблему, вона накопичується за принципом снігової кулі. Варто розуміти, що виключення компанії з переліку ризикових – непросте завдання. Далеко не кожен юрист може за нього взятися. Однак в команді адвокатського бюро «Приходько та партнери» працюють фахівці, котрі добре знаються на такій роботі і виконують її належним чином.

У чому полягає складність супроводу таких кейсів?

Податкове законодавство регулярно трансформується, а судова практика є досить варіативною. Тож працювати у таких справах можуть винятково ті юристи, котрі на них дійсно знаються, спеціалізуються саме на таких питаннях, регулярно здійснюють у них супровід та відслідковують усі актуальні законодавчі оновлення, аби бути готовими до різних ситуацій під час захисту прав та законних інтересів своїх клієнтів.

Отримати консультацію адвоката щодо ризиковості підприємства

 
Це означає, що немає таких напрацьованих алгоритмів, які були б незмінними й ефективними упродовж років. Стратегії і тактики представництва доводиться періодично змінювати для того, аби вони відповідали поточному правовому контексту з усією його динамікою. Тому потрібно тримати руку на пульсі цих динамічних змін і вміти за будь-яких умов орієнтуватися на результат. Саме так працюють юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Способи виключення компанії з переліку ризикових

Є 2 способи виключення підприємства з переліку ризикових – адміністративний та судовий. Перший з цих способів – коли ми оскаржуємо рішення про ризиковість підприємства до ДПС. Це складна процедура, де потрібно підібрати об’ємний пакет документів та чітко сформулювати усі пояснення. Якщо цей спосіб спрацьовує, то приймається відповідне рішення комісії головного управління ДПС в області або Києві. Однак, як показує практика, у багатьох випадках такий шлях не є дієвим. А тому доводиться відстоювати інтереси клієнтської компанії у судовій інстанції. Наша команда добре знається на цій справі.

Що потрібно знати про правове регулювання цієї теми?

Починаючи з лютого 2020 року, у питаннях, котрі пов’язані з включенням та виключенням компанії з переліку ризикових, варто орієнтуватися на норми Порядку № 1165, котрий був ухвалений Кабміном 11 грудня 2019 року. Зокрема – ключові правові норми стосуються:

  • 8 критеріїв ризиковості платника податків;
  • підстав безумовної реєстрації податкових накладних;
  • порядку, у відповідності до якого можна визначити позитивну податкову історію;
  • деталізованої процедури, котра регулює порядок виключення компанії з переліку ризикових.

Розрахувати вартість допомоги адвоката у виключенні компанії з ризикових

 

Коли ми представляємо інтереси клієнтів, то спочатку використовуємо процедурний, або ж адміністративний спосіб. Ми збираємо пакет документів (це дозволи, ліцензії, договори з контрагентами та інша важлива документація) і разом з відповідними поясненнями спрямовуємо до ДПС. А якщо цей шлях виявляється недієвим, то далі йдемо до суду. Взаємодія у таких питаннях з юристами адвокатського бюро «Приходько та партнери» – це довіра досвідченій команді, котра працює на результат.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація