В’їзд іноземців на територію України в умовах воєнного стану

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

В’їзд іноземців на територію України в умовах воєнного стану

Час прочитання: 2 хв.

Іноземний громадянин може заїхати на території України на підставі 90 днів законного перебування, візи (існує декілька типів віз) або дозволяючих документів (посвідка на тимчасове проживання в Україні, посвідка на постійне проживання в Україні).

З початком війни, коли скасували будь-які авіа та морські сполучення України з іншими державами світу, через реальну загрозу авіаударів,- заїхати на території України можна через територію сусідніх держав на наземному транспорті (автобус, потяг, машина), тобто, транзитом. Це породило додаткові незручності та проблеми.

 

Наприклад, якщо у іноземця є законні підстави для перебування на території України, діюча посвідка на тимчасове проживання в Україні, терміном на один рік. Це означає, що на територію України особа може заїхати без перешкод, але, якщо між державою, громадянином якої являється іноземний громадянин та державою транзитного проїзду до України існує візовий режим в’їзду, то іноземець зобов’язаний буде отримати транзитну візу для в’їзду. Це додаткові документи, час та кошти на консульський збір. Для деяких держав отримати транзитну візу є дуже проблематичним, оскільки існує перелік держав з потенційно небезпечним ризиком, яким просто відмовляють в транзитному проїзді.

Відповідно до відомостей з офіційних державних каналів, керівництво України не буде відновлювати авіасполучення, поки не буде стовідсотково впевнене в безпеці перебування гостей на території України. За налагодження морського сполучення декілька десятків років взагалі можна не згадувати, відповідно до експертної думки міжнародних спеціалістів на розмінування Чорного моря треба роки.

Порядок отримання транзитної візи оприлюднено на офіційних сайтах Посольств відповідних держав кожної країни. Здебільшого, відмову у видачі транзитної візи можна отримати тільки при наявності одного або декількох із пунктів, зафіксованого в законодавстві державі в’їзду. Наприклад, заборона на в’їзд на територію держави, куди запрошується транзитна віза, наявність національній загрозі державі, куди запрошується віза, неповний пакет документів на транзитну візу, тощо.

 

Якщо у особи немає легального статусу на території України, тоді такому іноземному громадянину необхідно отримувати візу С або Д - відповідно до подальшої мети для в’їзду в Україну та перебування.

Станом на початок літа 2022 року візи для в’їзду в Україну не видаються ні одним посольством України у всіх державах світу. Відповідно до відомостей з офіційного сайту Міністерства закордонних справ, візи розпочнуть оформлювати в кінці липня.

Спеціалісти юридичної компанії "Приходько та партнери" зможуть Вам надати кваліфіковану допомогу в питанні збору документів на отримання будь-якого типу візи в будь-якій державі. Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат з міграційного права зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація