Виховання трьох і більше дітей віком до 18 років, як підстава для звільнення з військової служби

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Виховання трьох і більше дітей віком до 18 років, як підстава для звільнення з військової служби

Час прочитання: 2 хв.

Підстави для звільнення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, врегульовані частиною четвертою статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (надалі також ‒ Закон).

Даною нормою Закону не передбачена можливість звільнення зі служби мобілізованих військовослужбовців на тій підставі, що на їх утриманні знаходиться троє і більше дітей віком до 18 років. Зазначені обставини створюють певну колізію, адже відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

 

Тобто, зважаючи загальну мобілізацію на території України, та наявність випадків, коли мобілізують військовозобов’язаних не зважаючи на наявність на їх утриманні трьох та більше дітей віком до 18 років, виникає ситуація, коли мобілізували таку особу незаконно, однак відсутні законні підстави на звільнення її з військової служби.

З метою вирішення подібних ситуацій, та приведення чинного законодавства до логічного впорядкування норм, у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №7678 від 17.08.2022, відповідно до якого пропонується Підпункт “г” пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 38, ст. 324) доповнити новим абзацом такого змісту: “перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років”.

Виховання трьох і більше дітей віком до 18 років, як підстава для звільнення з військової служби - gry 4909 1

Наразі зазначений проект закону 20.09.2022 був прийнятий Верховною Радою України та знаходиться на підписанні у Президента України. Тобто, незабаром, підпункт “г” пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” буде доповнено новим положенням, відповідно до якого мобілізований матиме право звільнитися зі служби у зв’язку з перебуванням на його утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років, що приведе у відповідність норми чинного законодавства.

 

Однак, нажаль ще є подібні ситуації, які потребують такого ж законодавчого врегулювання, зокрема, не підлягають мобілізації особи з інвалідністю, однак вже звільнитися на зазначеній підставі, відповідно до норм чинного законодавства немає можливості.

Також, звертаю увагу, що ключовим буде саме виховання трьох і більше дітей віком до 18 років, а не факт батьківства. Тобто можлива навіть ситуація, коли військовослужбовець перебуває у шлюбі з дружиною, яка має трьох та більше дітей віком до 18 років від попереднього шлюбу, однак військовослужбовець здійснює їх утримання.

Звертайтесь до АБ «Приходько та партнери» і отримуйте фахову консультацію щодо можливості та процедури звільнення з військової служби на підставах передбачених чинним законодавством. Щоб отримати консультацію чи допомогу юриста – заповніть форму на нашому сайті і наш спеціаліст з Вами зв’яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація