Виховання дитини, як підстава для звільнення з військової служби

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Виховання дитини, як підстава для звільнення з військової служби

Час прочитання: 3 хв.

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України  «Про військовий обов’язок та військову службу» підставою для звільнення військовослужбовця є виховання дитини з інвалідністю віком до 18 років.

З 1.10.2022 року у Закон України  «Про військовий обов’язок та військову службу» було внесено зміни до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 даного щодо нової категорії сімейних обставин для звільнення з військової служби під час воєнного стану, а саме: перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.

Тобто, при звільненні потрібно буде оформлювати рапорт на звільнення з підстави виховання дитини з інвалідністю або утримання трьох і більше дітей віком до 18 років. Відповідно, до рапорту необхідно надати документи, що підтверджують підставу для звільнення.

 

Виховання дитини, як підстава для звільнення з військової служби - information deskТакими документами можуть бути:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • довідка МСЕК про ступінь інвалідності;
  • рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком, або рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком, або посвідчення батька багатодітної сім’ї;
  • якщо особа не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною то потрібні докази утримання такої дитини.

У випадку, якщо існує потреба усиновлення дитини, для подання доказів задля законності підстави звільнення, треба звертатися до Сімейного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 року №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей». Усиновлення одним із подружжя дитини іншого з подружжя здійснюється у службах справ дітей за місцем проживання дитини.

Необхідні документи зазначені у нормативно-правових актах вище.

Виховання дитини, як підстава для звільнення з військової служби - gry 4909 1

Виховання дитини, як підстава для звільнення з військової служби - audit testТакими документами можуть бути:

  • копія паспорта громадянина України, іноземця або інший документ, що буде засвідчувати особу;
  • копія свідоцтва про шлюб подружжя;
  • копія свідоцтва про народження дитини(дітей) відповідно;
  • письмова згода батьків дитини на усиновлення або ж згода одного з подружжя, дитину якого усиновлює інший член подружжя;
  • документ відсутності другого з батьків дитини тощо.

 

Строк процесу усиновлення дитини у загальному порядку складає 10 робочих днів після отримання заяви та документів аналізуючи їх та встановлюючи факт житлових умов, згоди самої дитини та відповідність усиновлення. Процедура усиновлення дітей на час дії воєнного часу та ж сама, тобто немає можливості пришвидшити процедуру або спростити її.

Єдиним нюансом може бути сама кількість днів розгляду. Загальний порядок передбачає швидкий розгляд. Але, відповідно до практики, у випадку, якщо один з батьків не згоден на усиновлення, тоді увесь процес має риск затримання до півроку мінімум, а в деяких випадках – рік. Щоб отримати консультацію юриста або допомогу при звільненні з військової служби – заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація