
"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".
Помічник адвоката
Експерт в галузі перерахунку військових пенсій та військового права
Вихід на пенсію військовослужбовців за станом здоров’я
Чинне законодавство України передбачило різні підстави для виходу на пенсію. Зокрема – коли йдеться про військовослужбовців. Якщо говорити про ключовий нормативно-правовий акт, який регулює це питання, то ним є Закон «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Розглянемо більш детально, хто може отримувати таку пенсію.
Яка пенсія є доступною для військовослужбовців за станом здоров’я?
Військові, котрі вийшли на пенсію за станом здоров’я, мають право на пенсійне забезпечення у розмірі 55% сум грошового забезпечення. Також кожен наступний рік після вислуги в 20 років додає до пенсії військовослужбовця ще 3% від грошового забезпечення. Однак також важливо знати те, що чинні норми законодавства встановлюють граничний розмір пенсії, який сягає 70% грошового забезпечення.
Окремо виділяють тих, у кого погіршення стану здоров’я виявляється у конкретних групах інвалідності. Також є градація стосовно того, чи інвалідність настала внаслідок участі у бойових діях або ж – вона має інші причини. Це важливо розуміти, оскільки наявність чи відсутність інвалідності, а також її причини впливають на розмір пенсійного забезпечення.
Приміром, І група інвалідності внаслідок травм чи поранень, отриманих у бойових діях, є підставою для пенсії в розмірі 100% грошового забезпечення, а та сама група інвалідності з іншої причини передбачає пенсію в розмірі 70% грошового забезпечення.
Таким чином, градація пенсій є достатньо складною та потребує детального розгляду. Аби не займатися цим питанням самотужки, варто звернутися до фахівців, які на ньому спеціалізуються. Такі експерти є в команді адвокатського бюро «Приходько та партнери». Запити на перетині військового та пенсійного права належать до нашої спеціалізації, а клієнти доволі часто з ними звертаються. Тож ми пояснимо вам різницю між кожним зі згаданих випадків та зорієнтуємо щодо того, які конкретно норми права є актуальними саме у вашій ситуації.
Які документи потрібні для оформлення такої пенсії?
Перелік необхідної документації зазначено в «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Іноді військовому буває складно самотужки розібратися в цьому питанні, оскільки нормативно-правовий акт є достатньо складним та адаптивним до різних випадків. Тож ми знайомимо кожного свого клієнта з вимогами конкретно щодо його обставин. Якщо говорити в загальних рисах, то йдеться про те, що до заяви на оформлення пенсії мають бути додані військово-медичні документи, котрими підтверджується стан звільненої особи.
Які послуги ми надаємо?
Серед ключових послуг, які забезпечує своїм клієнтам адвокатське бюро «Приходько та партнери», є:
- Консультування. Ви можете звернутися та отримати консультацію в зручному для себе форматі – як оффлайн у нашому офісі, так і онлайн.
- Юридичний супровід. Якщо вам потрібна допомога у взаємодії з державними органами, ми готові її надати.
- Представництво у суді. Нерідко буває так, що пенсіонеру доводиться судитися з Пенсійним фондом, аби відстояти свої права. Наприклад, це буває тоді, коли ПФ не враховує додаткові види грошового забезпечення при обчисленні пенсії. У такому випадку ми знаємо, як допомогти клієнтам, адже маємо достатньо виграних справ.
Отож, звертайтеся – ми відповімо на Ваші запитання. Заповніть форму нижче і наш юрист зателефонує Вам для вивчення Вашої ситуації та надання первинної консультації.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
передзвонимо
протягом дня