Вихід на пенсію учасників бойових дій

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі перерахунку військових пенсій та військового права

Зв'язатися зараз

Вихід на пенсію учасників бойових дій

Час прочитання: 4 хв.

Стаття 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначає, які люди є учасниками бойових дій. Йдеться про тих, хто брав участь у виконанні бойових завдань, пов’язаних з захистом Батьківщини. Сюди належать особи, які служили у складі військових підрозділів, з’єднань та об’єднань різних видів і родів ЗСУ, партизанських загонів та підпілля. Йдеться як про воєнний, так і про мирний час. Прикладом другої ситуації є участь в АТО/ООС, яка тривала в Україні до повномасштабного вторгнення.

Вихід на пенсію учасників бойових дій - information deskНа яких умовах призначається пенсія для учасників бойових дій?

Це питання регулюється пунктом 4 частини 1 ст. 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У цій правовій нормі йдеться про певний вік та стаж, який відрізняється для чоловіків та жінок. Так, для чоловіків це вік 55 років та стаж від 25 років. Щодо жінок, то тут ці показники є більш лояльними, а саме – вік 50 років та стаж від 20 років.

Вихід на пенсію учасників бойових дій - audit test 1На підставі яких документів призначається пенсія для УБД?

Коли Ви оформлюєте пенсію, важливо надати:

  • паспорт;
  • довідку про ІПН;
  • документи, котрі підтверджують страховий стаж;
  • посвідчення УБД;
  • довідку, в якій зазначено період участі у бойових діях чи АТО/ООС.

Аби не мати проблем з оформленням пенсії, краще одразу подбати про те, щоб усі ці документи були в порядку.

Вихід на пенсію учасників бойових дій - dollar moneyЯким є розмір пенсії?

Згідно з чинним законодавством, пенсія не може бути меншою ніж 210% від прожиткового мінімуму, котрий встановлено для осіб, працездатність яких була втрачена. Таким чином, держава подбала про те, аби учасники бойових дій могли отримувати дійсно гідну пенсію.

 

Вихід на пенсію учасників бойових дій - gry 4843

Вихід на пенсію учасників бойових дій - team informationЩо потрібно знати про обчислення пенсії?

Кабмін через підзаконні нормативно-правові акти, які він видає, визначив порядок пільгового обрахунку стажу, який є актуальним для всіх військових, окрім солдатів-строковиків і прирівняних до них осіб. Отож, участь у бойових діях у воєнний час, а також проходження служби під час АТО/ООС передбачає зарахування кожного місяця служби за 3. Консультуючи клієнтів, ми більш детально торкаємося питань, про які постанови КМУ йдеться.

Вихід на пенсію учасників бойових дій - group protectionЧим можуть бути корисними наші юристи?

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» спеціалізується на багатьох актуальних запитах – у тому числі, в царині військового права. Ми добре знаємо, яким чином можемо дієво допомогти своїм клієнтам під час процедури оформлення пенсії. Також вагомим є те, що чинне законодавство регулярно змінюється. Ми тримаємо руку на пульсі цих трансформацій та завжди знаємо, що відповісти на важливі для вас питання. Це звільняє від потреби самотужки шукати відповіді в мережі, де достовірна інформація часто чергується з неправдивою, а без наявності фахових знань буває складно розібратися.

 

Також ми пропонуємо юридичний супровід важливих для вас процедур. Приміром, буває так, що пенсіонеру доводиться судитися з Пенсійним фондом, якщо представники установи не враховують стаж за тими правилами, які дійсно мають застосовуватися у цій ситуації, а ветеран опиняється в програшному становищі. У такому випадку ми пропонуємо представництво інтересів у суді та доводимо справу до потрібного результату.

Якщо Вас цікавить консультативна підтримка, то цю послугу можна замовити як очно, так і дистанційно (за телефоном чи за допомогою відеозв’язку). Тож звертайтеся, ми допоможемо у комфортному для вас форматі.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація