Види повісток

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз

Види повісток

Час прочитання: 2 хв.

У зв'язку з війною, один з найактуальніших питань є ті, що стосуються призову на військову службу, а також щодо документів, які сповіщають про призов. Одним з таких документів є повістка. Але потрібно розуміти, які саме бувають повістки для того, щоб правильно на них реагувати.

Для військовозобов'язаних існують такі види повісток:

  • Повістка для уточнення облікових даних - вручається військовозобов'язаній особі для внесення змін до облікових даних, таких як місце проживання, місце роботи, сімейний стан тощо.
  • Повістка на проходження медичного огляду - вручається військовозобов'язаній особі для визначення її придатності до військової служби.
  • Повістка на призов на строкову військову службу - вручається військовозобов'язаній особі, яка досягла 18-річного віку і не має права на звільнення від призову на строкову військову службу.
  • Повістка на навчальні збори - вручається військовозобов'язаній особі, яка має військове звання офіцера запасу, для підготовки з питань оборони України.
  • Повістка для зарахування на військову службу за контрактом - вручається військовозобов'язаній особі, яка виявила бажання служити в Збройних Силах України за контрактом.

Повістки вручаються особисто військовозобов'язаній особі під розписку.

Відмова від отримання повістки або неявка за викликом військкомату є порушенням законодавства України і тягне за собою відповідальність.

У разі отримання повістки військовозобов'язана особа повинна прибути до військкомату в зазначений термін.

 

Допомога адвоката може знадобитися у разі отримання повістки в наступних випадках:

  • Якщо військовозобов'язана особа не згодна з приводом повістки або її змістом. У цьому випадку адвокат може допомогти військовозобов'язаній особі захистити свої права та інтереси.
  • Якщо військовозобов'язана особа має право на звільнення або відстрочку від призову на військову службу. У цьому випадку адвокат може допомогти військовозобов'язаній особі підготувати документи для отримання звільнення або відстрочки.
  • Якщо військовозобов'язана особа має проблеми зі здоров'ям, які можуть перешкоджати її призову на військову службу. У цьому випадку адвокат може допомогти військовозобов'язаній особі пройти медичний огляд і отримати висновок про непридатність до військової служби.

Допомога адвоката може бути корисною і в інших випадках, наприклад, у разі необхідності отримання довідки про відсутність судимості або в разі необхідності отримання відстрочки від призову на військову службу на підставі навчання або роботи.

Варто зазначити, що допомога адвоката є необов'язковою. Військовозобов'язана особа може самостійно прибути до військкомату і вирішити всі питання, пов'язані з отриманням повістки. Однак, якщо військовозобов'язана особа має будь-які сумніви або не впевнена в своїх правах, то їй може бути корисно звернутися за допомогою до адвоката.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація