Виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності

Час прочитання: 3 хв.

Вам потрібно продати квартиру чи будинок? Зверніть увагу, передусім, на вид спільної власності. Нерухомість може бути, наприклад, у спільній частковій власності чи спільній сумісній власності. Якщо Вас цікавить така послуга, як виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності, фахівці Приходько та Партнери допоможуть Вам визначити всі її юридичні аспекти.

Що таке спільна сумісна власність?

Спільна сумісна власність – це власність, яка не передбачає виділення часток кожному з її власників. Тобто, розпорядження майном можливе тільки за умови згоди інших власників.

Спільна часткова власність передбачає наступне: кожен із співвласників володіє визначеною часткою житла (1/2, 1/3 та ін.). Серед найбільш поширених причин виникнення спільної сумісної власності:

  1. Отримання квартири у спадщину одночасно декількома спадкоємцями.
  2. Поділ нерухомості, яка була в спільній сумісній власності (наприклад, після розлучення).
  3. Сумісна купівля нерухомості спільно з іншими членами родини.

В сумісній власності може знаходитися, наприклад, квартира подружжя. Щоб продати свою частку в такій квартирі, Вам для початку потрібно виділити її в натурі. Виділенням частки із майна займається нотаріус. Тільки після оформлення всіх необхідних документів Ви зможете продати свою частку.

Важливо:

Якщо не вдається отримати згоду від всіх співвласників щодо виділення часток в натурі, за допомогою можна звернутися до суду.

Законодавча база виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності

Відповідно до статті 358 Цивільного кодексу України, право спільної часткової власності здійснюють співвласники за їхньою згодою. Кожен із власників нерухомості може претендувати на отримання у користування та володіння визначеної частини спільного майна в натурі. Ця частка відповідає його частці у праві спільної власності.

В статті 364 ЦК України чітко визначено, що кожен із співвласників може виділити свою частку в натурі. Якщо співвласник не може реалізувати це право, він може вимагати відповідної матеріальної компенсації від інших співвласників. Виникнення конфліктної ситуації в більшості випадків можна розв’язати в судовому порядку.

Припинення права на частку у спільному майні можливе в наступних ситуаціях:

  • Частка майна – незначна. Її неможливо виділити в натурі.
  • Об’єкт нерухомості являється неподільним.
  • Спільне користування та володіння майном – неможливе.
  • Припинення права на власність не завдасть суттєвої шкоди інтересам інших співвласників.

Особливості виділення у натурі частки із спільного майна

Для того, щоб визначити можливість виділення частки нерухомого майна в натурі треба звернутися до суб’єкта господарювання, який відповідає за здійснення технічної інвентаризації об’єктів нерухомості.

Серед документів, які потрібно зібрати в обов’язковому порядку:

  1. Заяви від всіх співвласників, затверджені нотаріально.
  2. Технічний паспорт на об’єкт нерухомості.
  3. Документ – підтвердження права власності на земельну ділянку (за наявності).
  4. Правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомості.

Після того, як буде отримано висновок, співвласники мають звернутись до нотаріуса, який допоможе укласти договір про виділення в натурі частки з об’єкта нерухомості та його нотаріальне посвідчення.

Допомога адвоката у виділі частки із майна, що є у спільній сумісній власності

Якщо Вам потрібно виділити частку із майна, що є у спільній сумісній власності, юристи Приходько та Партнери зможуть допомогти Вам в цьому. Ми надамо необхідну інформацію та проконсультуємо Вас з питань, які стосуються оформлення документів на житло, яке знаходиться у спільній власності. Наші юристи розроблять індивідуальний алгоритм дій виділу частки із майна спільної сумісної власності.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуг юриста із виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація